کدخبر: ۱۰۰۴۴۰ لینک کوتاه

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

واردات کالاهای خارجی مشابه داخل ممنوع شود

عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس درباره جلسه مشترک اعضای این کمیسیون با اتاق بازرگانی گفت: در این جلسه مقرر شد از واردات کالاهای که در داخل کشور تولید می شود ممانت به عمل آید.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز و به نقل از خانه ملت، نادر قاضی پور در گفت و گویی با اشاره به جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعضای اتاق بازرگانی گفت: یکی از مسائل مهم مطرح شده در این جلسه که با موضوع بررسی راهکارهای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی برگزار شد لزوم هماهنگی اتاق بازرگانی با نهاد های حاکمیتی برای کنترل رانت خواری های اقتصادی بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست مقرر شد در خصوص رونق تولید هماهنگی های بین اتاق بازگانی و کمیسیون صنایع و معادن مجلس انجام شود افزود: ‌در این جلسه همچنین درباره برخی از موانع در رونق تولید از جمله بالا بودن سود تسهیلات بانکی بحث و تبادل نظر شد.

قاضی پور از ادامه جلسات مشترک بین بخش خصوصی و کمیسیون صنایع و معادن خبر داد و گفت:‌قرار است‌ در این نشست ها نظرات کارشناسان بخش خصوصی درباره طرح های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در این کمیسیون اخذ می شود.

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ممنوعیت واردات کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود از دیگر موارد مطرح شده در جلسه مشترک اتاق بازرگانی با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس بود.