کدخبر: ۱۰۰۵۰۰ لینک کوتاه

قیمت طلا در سال ۲۰۱۳میلادی ۲۸ درصد کاهش یافت

قیمت طلا در بازار جهانی در روز بیست و یکم ماه می سال ۲۰۱۴ میلادی در ساعت ۴:۳۸ دقیقه گرینویچ نسبت به آخرین معامله روز قبل ۰.۱۸ دلار رشد کرد. در این روز هر اونس طلا در بازار جهانی با قیمت ۱۲۹۴.۵۵ دلار امریکا مبادله شد که ۰.۰۱ درصد بیشتر از آخرین معامله روز قبل بود.

به گزارش اقتصاد روز، قیمت طلا در بازار جهانی در روز بیست و یکم ماه می سال 2014 میلادی در ساعت 4:38 دقیقه گرینویچ نسبت به آخرین معامله روز قبل 0.18 دلار رشد کرد. در این روز هر اونس طلا در بازار جهانی با قیمت 1294.55 دلار آمریکا مبادله شد که 0.01 درصد بیشتر از آخرین معامله روز قبل بود.
در این روز هر اونس طلا با کمترین قیمت از سال 2008 میلادی تاکنون مبادله شده است. در این ساعت قیمت هر اونس طلا در قراردادهای فروش روز 14 ژوئن سال 2014 میلادی تغییری نکرد و برابر با 1294.60 دلار مبادله شد.
قیمت طلا در بازار جهانی بعد از رسیدن به اوج قیمت شش‌ماهه خود ر ماه مارس سال 2014 میلادی، روند نزولی قیمت را آغاز کرد. از ماه مارس سال جاری تاکنون قیمت طلا در جهان هفت درصد کاهش پیدا کرده است. طی سال 2013 میلادی قیمت طلا در بازار جهانی 28 درصد کاهش یافت که بیشترین نرخ کاهش سالانه قیمت از سال 1981 میلادی تاکنون بوده است.
دلیل این تحولات در قیمت طلا را می‌توان بهبود شرایط اقتصادی آمریکا و خارج شدن طلا از جرگه محل‌های امن سرمایه‌گذاری دانست.