کدخبر: ۱۰۰۵۲۹ لینک کوتاه

تمایل خطوط کانتینری برتر جهان برای بازگشت به ایران

نمایندگان بیستمین خط کشتیرانی برتر جهان برای حضور در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران اعلام آمادگی کردند.

به گزارش اقتصاد روز  به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، در ادامه سریال دنباله دار اعلام آمادگی خطوط کشتیرانی معتبر جهان برای بازگشت به ایران، دوتن از مدیران منطقه ای شرکت کشتیرانی بین المللی ون های (WAN HAI) به همراه نماینده این شرکت با حضور در بندر شهید رجایی با مسئولان این بندر مهم و استراتژیک خلیج فارس به گفت و گو نشستند.

در جریان برگزاری این نشست دوجانبه موضوعات مربوط به امکان سنجی حضور مجدد خط کشتیرانی WAN HAI در بزرگترین بندر تجاری ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تیم های مذاکره کننده شرایط و دیدگاه های خود به منظور از سرگیری ارتباطات تجاری دو مجموعه اقتصادی با یکدیگر در میان گذاشتند.

مجتبی خوش نیت معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست از آمادگی بندر شهید رجایی برای خدمات دهی به شرکت های کشتیرانی بین المللی خبر داد.

وی همچنین آخرین دستاوردها و توانمندی های فنی و عملیاتی بندر شهید رجایی در زمینه پهلودهی مناسب به انواع کشتی ها در ترمینال های کانتینری این بندر را برای میهمانان خارجی و نماینده آنان در ایران تشریح کرد.

نمایندگان شرکت کشتیرانی ون های (WAN HAI) در منطقه خلیج فارس نیز پس از آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های بندر شهید رجایی، از آمادگی شرکت متبوع خود جهت تردد کشتی های لاینر با ظرفیت 6هزار کانتینر به این بندر خبر دادند.

در چهارماه اخیر تاکنون چهار خط کشتیرانی بین المللی شامل هایوندایی (Hyundai)، هانجین (Hanjin)، کاسکو (COSCO) و ون های(WAN HAI) ، نمایندگانی از گروه های منطقه ای خود را به بندر شهید رجایی برای انجام مذاکره و رایزنی جهت حضور مجدد در پایتخت اقتصادی کشور اعزام کرده اند. بر همین اساس، مدتی است فضای رقابت بین المللی بین شرکت های برتر کشتیرانی جهان جهت ربودن گوی سبقت از رقبا در ایران داغ شده است.