کدخبر: ۱۰۰۵۳۰ لینک کوتاه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس مطرح کرد:

با روش های برخوردی و تهدید آمیز بدهی ها را بگیریم

اسماعیل جلیلی با تاکید بر اینکه تنها ۲۰ درصد معوقات بانکی متعلق به بخش تولید است، گفت: باید برای کسانی که منابع بانکی را در بخش صنعت و تولید خرج کرده و اشتغال آفرینی کرده اند مشوق هایی فراهم شود تا بتوانند تسهیلات دریافتی و معوقات بانکی خود را بازپرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز و به نقل از خانه ملت، اسماعیل جلیلی در گفت وگویی درباره تاثیر اعلام اسامی دانه درشت‌ها، گفت: بر اساس اعلام معاون اول رییس جمهور میزان معوقات بانکی ۸۲ هزار میلیارد تومان است که ۲۰ تا ۳۰ درصد آن متعلق به تولید کنندگان است که به دلیل مسایل اقتصادی دچار مشکل شده اند.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس، افزود: باید برای کسانی که منابع بانکی را در بخش صنعت و تولید خرج کرده و اشتغال آفرینی کرده اند مشوق هایی فراهم شود تا بتوانند تسهیلات دریافتی و معوقات بانکی خود را بازپرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید بین دانه درشتها تفکیک قایل شد، افزود: افرادی هستند که با استفاده رانت و سوءاستفاده منابع کلان بانکی را دریافت و صرف دلالی و واسطه گری کردند و با این کار ضربه به پیکره اقتصاد کشور زدند از این رو لازم است دولت با همکاری قوه قضاییه با استفاده از روش های برخوردی و تهدیدآمیز نسبت به بازگشت این منابع اقدام کنند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس، در ادامه درباره احتمال کاهش نرخ ارز به ۲هزار و۶۵۰ تومان با بیان اینکه نرخ ارز تابعی از نرخ تورم داخلی وخارجی است، گفت: اگر مبادلات ارزی برمبنای یک سری از رانتها برنامه ریزی نشود تولید کننده و واردکننده می توانند برنامه های اقتصادی خود را به خوبی پیش ببرند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه کمبود ارز نداریم، افزود: با مانع شدن از رانتهای ارزی که سودهای کلانی را به جیب برخی افراد می ریزد می توان نرخ ارز را کنترل کرد.