کدخبر: ۱۰۰۵۴۹ لینک کوتاه

تصویر ۳.۲ گیگاپیکسلی از زمین با ترکیب تصاویر ارسالی مردم

ناسا یک تصویر ۳.۲ گیگاپیکسلی از کره زمین را که با ترکیب ۳۶٫۴۲۲ تصویر که توسط کاربران در شبکه های اجتماعی ارسال شده را ایجاد کرد. مردم به اختیار، تصاویر مورد نظر خود را در اختیار ناسا قرار داده اند.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از زومیت، آژانس هوایی ناسا گفته است که کاربران بیش از ۵۰ هزار عکس از ۱۱۳ کشور و منطقه مختلف دنیا در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک، اینستگرام، گوگل پلاس و فلیکر ارسال کرده‌اند. ناسا هش‌تگ #globalselfie را برای این کمپین که به مناسبت روز زمین در ۲۲ آپریل برگزار شد، در نظر گرفته بود. کاربران نیز تصاویر مورد نظر خود را با این هش‌تگ در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند تا تصاویر آن‌ها در یک تصویر ۳.۲ گیگاپیکسلی قرار گیرد.

در واقع ناسا تصاویر ارسالی کاربران را با یکدیگر ترکیب نموده و آن‌ها را در قالب دو کره‌زمین منتشر کرده است. هر کدام از دو کره‌ای که در تصویر ابتدایی مطلب مشاهده می‌کنید از ترکیب حدود ۱۸ هزار عکس ساخته شده‌اند که اگر روی تصویر با رزولوشن بالا زوم کنید، عکس‌های ارسالی کاربران را مشاهده خواهید کرد.
 
تصویر با رزولوشن بالا از طریق وب‌سایت GigaPan قابل مشاهده است؛ هر چقدر که بیشتر روی تصویر زوم کنید، تصاویر جالب‌تری را مشاهده خواهید کرد.