کدخبر: ۱۰۰۵۷۷ لینک کوتاه

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما رسما کلید خورد

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در سکوت کامل خبری به طور رسمی کلید خورد و دولت با محوریت سازمان هواپیمایی دستورالعمل ۱۱ ماده ای نظارت بر اجرای طرح آزادسازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی را به ایرلاین ها ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از مهر، دستورالعمل 11 ماده ای سازمان هواپیمایی کشوری تحت عنوان دستورالعمل نظارت بر اجرای طرح آزادسازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است.

از جمله مهمترین مواردی که در این دستورالعمل آمده، این است که شرکت‌های هواپیمایی باید آمار پروازهای خود را به سازمان هواپیمایی اعلام کنند. نرخ مسیرها باید به سازمان اعلام شده و همچنین باید نرخ‌ها بر روی بلیت‌ها درج شود.

همچنین در این ابلاغیه مطرح شده که طبقه بندی نرخ‌ها باید براساس زمان و شرایط پرواز از سوی ایرلاین‌ها اطلاع رسانی شود، ضمن آنکه آزادسازی نرخ بلیت شامل نرخ بلیت‌هایی که در قبل از اجرای آزادسازی فروخته شده است، نمی شود.

براساس این ابلاغیه، باید در طول مدت اجرای این قانون، شرکت‌ها به صورت دوره ای جلساتی را با سازمان هواپیمایی کشوری برگزار کنند و شرکت‌های هواپیمایی موظفند که بر دفاتر فروش بلیت نظارت داشته باشند، همچنین فرودگاه ها برای زمان پرواز SLOT با شرکت های هواپیمایی همکاری کنند.

در عین حال باید توجه داشت که اجرای متنوع سازی و آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به صورت چراغ خاموش به اجرا درآمده است.

به گزارش اقتصاد روز، این خبر در حالی منتشر شده است که خبرگزاری فارس در گزارشی با تیتر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما کماکان در انتظار چراغ‌سبز دولت منتشر کرده است که آژانس های هواپیمایی نرخ های قبلی در پروازهای داخلی بنابراین گزارش فعلاً اجرای این قانون عملیاتی نشده و کماکان منتظر تأیید دولت است؛ پی‌گیری‌های امروز از آژانس های فروش بلیت هواپیما هم حاکی از آن است که فعلاً این قانون اجرا نشده است و همه آژانس‌ها اعلام کردند که در حال حاضر فروش بلیت پروازهای داخلی کماکان با نرخ‌های قبلی، انجام می‌شود.