کدخبر: ۱۰۰۸۲۲ لینک کوتاه

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

درخواست افزایش وام مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر وزارت نیرو روند تامین خدمات را کند پیش ببرد، روند تحویل واحدهای مسکن مهر هم کند خواهد شد و ۱۰۰ هزار واحد مذکور را نمی توان طبق وعده تحویل داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه با همکاری وزارت نیرو برای تامین انشعاب آب، برق و گاز واحدهای مسکن مهر، 100 هزار واحد تا دو ماه آینده افتتاح می‌شود، اظهار کرد: با تحویل این تعداد واحد، 90 درصد پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای جدید را تکمیل کرده و تحویل داده‌ایم.

او با بیان اینکه وزارت نیرو به دلیل افزایش قیمت‌ها همکاری خود را کم کرده است، خاطر نشان کرد: اگر وزارت نیرو روند تامین خدمات را کند پیش ببرد روند تحویل واحدهای مسکن مهر هم کند خواهد شد و 100 هزار واحد مذکور را نمی‌توان طبق وعده تحویل داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش میزان وام مسکن مهر نیز گفت: درخواست کردیم که میزان وام مسکن مهر افزایش پیدا کند اما هنوز تصویب نشده و فقط وام‌هایی که به صورت جعاله و پنج میلیون‌تومانی هستند زمینه تصویب‌شان فراهم شده که می‌تواند به متقاضیان کمک کند.

نریمان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل خریدوفروش مسکن مهر در شهرهای جدید خاطر نشان کرد: طبق این دستورالعمل، امکان نقل‌وانتقال واحدهای مسکن مهر که پیشرفت بالای 80 درصد دارند نیز فراهم شده است. همچنین متقاضیانی که 70 درصد وجه خود را پرداخت کرده‌اند و واحدهای آماده بهره‌برداری دارند، صورت خواهد گرفت.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در بعضی مواقع پول‌ها پرداخت شده ولی واحدها آماده تحویل نیستند که در این صورت امکان شرایط نقل‌وانتقال وجود ندارد.