کدخبر: ۱۰۰۸۸۰ لینک کوتاه

وزیر نفت در صحن علنی مجلس مطرح کرد:

سال ۱۳۹۶ به ظرفیت تولید ۵.۷ میلیون بشکه نفت در روز می رسیم

وزیر نفت گفت: تعهد می کنم می توانیم تا سال ۱۳۹۶ به ظرفیت تولید ۵/۷ میلیون بشکه در روز برسیم.

بیژن نامدار‌زنگنه وزیر نفت در صحن علنی مجلس با اشاره به اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی موضوعی مهم و حیاتی برای آینده کشور ماست، گفت: آنچه امروز گزارش می‌دهم در کمیسیون انرژی و برنامه‌وبودجه مجلس هم طرح کرده‌ام و از راهنمایی‌های نمایندگان استفاده کرده‌ام و شخصاً 40 ساعت برای تهیه این برنامه وقت مستقیم و زنده صرف کرده‌ام.

وزیر نفت افزود: اولین برنامه‌ای که جهت اجرای اقتصاد مقاومتی داریم برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت خام با تاکید بر برنامه سوم است. برنامه دوم ما افزایش تولید طبیعی با تاکید بر برداشت از میدان‌های مشترک است.

زنگنه ادامه داد: من تعهد می‌کنم در شرایطی که تحریم وجود داشته باشد می‌توانیم تا سال 1396 به ظرفیت تولید 5/7 میلیون بشکه در روز برسیم یعنی نسبت به الان 2/5 میلیون بشکه افزایش تولید و صادرات خواهد بود.

او تصریح کرد: در سال‌های گذشته همان‌طور که شاهد بودیم خیلی به صنعت نفت علاقه نشان داده شد چرا که این صنعت، صنعت پول‌سازی است و فساد در آن رخ می‌دهد.

زنگنه خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای، اقتصادی که کشور را به انزوا و درون‌گرایی ببرد نیست بلکه این نوع از اقتصاد کشور را به سمت برون‌گرایی و پیشرفت می‌برد.

وزیر نفت تاکید کرد: اخیراً در ملاقات نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری ایشان فرمودند که پشتیبانی و تمجید از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود اما این موضوع کافی نیست و باید اقدامات عملی نیز صورت گیرد، از این‌رو اولین برنامه وزارتخانه نفت که افزایش ظرفیت نفت خام و میعانات گازی است، ما این موضوع را مدنظر قرار دادیم که در این طرح تولید نفت خام باید 700 هزار بشکه افزایش پیدا کند.