کدخبر: ۱۰۰۹۱۶ لینک کوتاه

معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد:

ثبت نام کنندگان فعلاً یارانه می گیرند

معاون اول رئیس جمهوری اعلام کرد: پرداخت یارانه فعلا به تمام خانوار هایی که ثبت نام کردند، به شیوه کنونی ادامه می یابد.

به گزارش «اقتصاد نیوز» به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از نمایشگاه‌های بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در پاسخ به سوالی درباره نحوه واریز یارانه در ماه‌های آینده گفت: پرداخت یارانه فعلاً به تمام خانوارهایی که ثبت‌نام کردند، به شیوه کنونی ادامه می‌یابد.

در همین حال ایسنا نیز گزارش داده که بعد از ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه 45500تومانی در پایان فروردین‌ماه امسال که تعداد نه‌چندان قابل‌ملاحظه انصراف‌دهندگان را در پی داشت و بیش از 73 میلیون نفر مجدداً خواهان دریافت شدند مسوولان دولتی اعلام کرده بودند که یارانه نقدی در اردیبهشت‌ماه نیز به تمامی متقاضیان پرداخت می‌شود تا در ادامه ضمن انصراف داوطلبانه دولت نیز اطلاعات را مورد بررسی قرار دهد.

این در حالی است که در اواسط اردیبهشت‌ماه بود که وزیر اقتصاد از تحلیل و جمع‌آوری اطلاعات ثبت شده خبر داد و اعلام کرد که هر چند برخی از افراد مخالف حذف دهک‌های توانمند از دریافت یارانه هستند اما بر اساس تکلیف مجلس مبنی بر اینکه فقط افراد نیازمند باید یارانه دریافت کنند دولت به این تکلیف عمل خواهد کرد.

بر این اساس یارانه نقدی اردیبهشت‌ماه طبق روال هر ماه در بیست و دوم این ماه نیز به حساب ثبت‌نام کنندگان واریز شد.

اما مدتی قبل نمایندگان مجلس پایان خردادماه را به عنوان مهلت نهایی دولت برای غربالگری دریافت‌کنندگان یارانه نقدی و تعیین سقف درآمدی اعلام کردند که بر این اساس انتظار می‌رود خردادماه نیز ماه دریافت یارانه برای تمام ثبت‌نام‌کنندگان چه نیازمند و چه غیر نیازمند باشد.

در این مورد جهانگیری نیز تایید کرده که پرداخت یارانه فعلاً به تمام خانوارهایی که ثبت‌نام کردند، به شیوه کنونی ادامه می‌یابد.