کدخبر: ۱۰۱۰۳۵ لینک کوتاه

برای انجام گفت و گوهای دوجانبه با ایران:

هیات وزارت خارجه آلمان وارد تهران شد

هیاتی از مقامات وزارت خارجه آلمان به سرپرستی هانس دیتر لوکاس نماینده این کشور در گروه ۱+۵ وارد ایران شدند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، مقامات ایران و کشورهای گروه 1+5 در دیدارهایی جداگانه این هفته گذشته با یکدیگر دیدار کردند.

سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه در دیدارهایی جداگانه با هیات‌های مذاکره‌کننده آمریکا، فرانسه و روسیه در ژنو و رم دیدار کرد.

همچنین هیاتی از وزارت خارجه آلمان متشکل از هانس دیتر لوکاس مدیرکل بین‌الملل و نماینده آلمان در گروه 1+5، فون گوتزه مدیرکل سیاسی و کوتسل سفیر جدید آلمان در افغانستان به ایران آمده‌اند تا با مقامات کشورمان دیدار کنند.

هیات آلمانی روز جمعه با علی‌اکبر ولایتی نماینده مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار می‌کند.

همچنین این هیات روز یکشنبه با سید ‌عباس عراقچی معاون وزیر خارجه دیدار می‌کند.

دیدارهای دوجانبه و کارشناسی میان طرف‌های مذاکره‌کننده ایران و 1+5 در راستای رفع مشکلات و اختلافات پیش روی نگارش متن توافق جامع در فاصله مذاکرات قبلی تا مذاکرات بعدی در وین که 26 تا 30 خرداد برگزار می‌شود، است.

در عین حال به نظر می‌آید اختلافات و مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

عراقچی پس از مذاکرات دوروزه با نمایندگان آمریکا در ژنو اعلام کرد که مذاکرات در فضای مثبتی برگزار شد و رایزنی‌ها مفید بود اما اختلافات هم چنان به قوت خود باقی است.

رایزنی‌ها میان ایران و گروه 1+5 در حالی صورت می‌گیرد که زمزمه‌های تمدید توافق اولیه ژنو و مذاکرات هسته‌ای برای یک دوره شش‌ماهه دیگر در یکی دو هفته اخیر در رسانه‌های خارجی شنیده می‌شود.