کدخبر: ۱۰۱۰۵۶ لینک کوتاه

انتقال تصاویر اچ دی در جام جهانی

خبرهای رسیده حاکی از این است که دولت برزیل، آزمایش نهایی سیستم خبررسانی و پوشش زنده بازی ها را با موفقیت انجام داده است. دولت برزیل برای پیاده سازی زیرساخت های مناسب برای پخش زنده و پوشش مسابقات جام جهانی، کمپانی ارتباطی Telebras را از آن خود کرد.

به گزارش اقتصاد روز، یکی از اصلی‌ترین شروط برای میزبانی موفق از جام جهانی فوتبال، داشتن زیرساخت مناسب برای پخش تلویزیونی بازیهاست. چرا که بخش عمدهای از درآمد حاصل از برگزاری این رقابتها، ناشی از پخش تلویزیونی و تبلیغاتی است که در روند این بازیها انجام می‌شود.

 خبرهای رسیده حاکی از این است که دولت برزیل، آزمایش نهایی سیستم خبررسانی و پوشش زنده بازی‌ها را با موفقیت انجام داده است. دولت برزیل برای پیاده‌سازی زیرساخت‌های مناسب برای پخش زنده و پوشش مسابقات جام جهانی، کمپانی ارتباطی Telebras را از آن خود کرد.

 این کمپانی مسوولیت پشتیبانی از ارتباطات اچ دی ویدئویی و صوتی را بر عهده دارد. این کمپانی با ایجاد زیرساخت لازم که نتیجه استفاده از فیبرهای نوری است، 12 ورزشگاه تعیین شده برای برگزاری مسابقات را به مرکز رسانه‌ای یا همان IBC که در شهر ریودوژانیرو قرار دارد، متصل کرده است. این پیوندهای ارتباطی، می‌توانند تصاویر باکیفیتی را با 30 گیگابیت بر ثانیه انتقال دهند. همچنین این کمپانی با بهره‌گیری از دانش بومی، تجهیزات مخصوص برای فناوری DWDM یا مالتی پلکس کردن بر پایه تفکیک طول موج برای انتقال همزمان تصاویر اچ دی را به کار گرفته است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط این کمپانی، زیرساخت توسعه داده شده توسط این مجموعه به شبکه شهری تِلِبراس در برزیل متصل خواهد شد که با توجه به قوانین فیفا، دسترسی به اطلاعات را از طریق پهنای باند بالا با قیمت پایین در اختیار کاربران قرار خواهد داد. پیش از این دولت برزیل از بروز مشکلاتی در زمینه توسعه این شبکه زیرساختی خبر داده بود، اما وزیر ارتباطات برزیل در صحبت‌های خود اعلام کرده بود این شبکه تا آستانه آغاز مسابقات تکمیل خواهد شد و بخشی از اقدامات در فرصت کم و با سعی و تلاش بیشتری آماده خواهد شد.