کدخبر: ۱۰۱۰۶۱ لینک کوتاه

نماینده اصلاح طلب ادوار مجلس در واکنش به طرح سوال از وزیر اطلاعات:

سیاست خارجه ارتباطی به وزیر اطلاعات ندارد

نماینده دوره های هفتم و ششم مجلس، در رابطه با موضوعات مطرح شده در سوالات گفت : موضوع سیاست خارجه ارتباطی به وزیر اطلاعات ندارد، از این جهت که سیاست خارجه نهادی مستقل در نظام است و مسئول رسمی خود را دارد و اگر سوالی در رابطه با عملکرد وزارت امور خارجه وجود دارد باید از مقام مسئول در این نهاد پرسیده شود.

قدرت الله علیخانی نماینده اصلاح طلب ادوار مجلس در گفت و گو با اقتصاد نیوز در رابطه با سوال 43 نماینده مجلس از وزیر اطلاعات، گفت :نمایندگان حق دارند سوال کنند اما نیت و هدف پرسش های آنان را به خدا واگذار می کنم.

او افزود : ذکر این نکته خالی از لطف نیست که نمایندگان همانطور که حق دارند از وزرا سوال بپرسند، باید برخورد عادلانه و منصفانه را در دستور کار خود قرار دهند و وارد بازی ها و دعوا های سیاسی نشوند چرا که هدف از حضور آنان در مجلس تحقق خواسته های مردم و ایجاد فضایی آرام و همراه با امنیت برای مردم است.

نماینده دوره های هفتم و هشتم در مجلس با بیان اینکه در مجلس فعلی شاهد بعضی از باند بازی ها و حاشیه ها هستیم، گفت : این اقدامات، کارها را از روال طبیعی خود خارج می کند و مانع از رسیدگی به خواسته ها و مطالبات مردم می شود.

مشاور پارلمانی رییس تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد : باید برادری و عدالت در فعالیت های نمایندگان وجود داشته باشد، چرا که اگر غیر از این باشد فلسفه وجودی مجلس و نماینده مجلس بودن زیر سوال می رود.

قدرت الله علیخانی در رابطه با موضوعات مطرح شده در سوالات جمعی از نمایندگان، گفت : فکر نمی کنم برای مثال موضوع سیاست خارجه ارتباطی به وزیر اطلاعات داشته باشد، از این جهت که سیاست خارجه نهادی مستقل در نظام جمهوری اسلامی است و مسئول رسمی خود را دارد و اگر سوالی در رابطه با عملکرد وزارت امور خارجه وجود دارد باید از مقام مسئول در این نهاد پرسیده شود.

او افزود : امیدوارم نیت همه مسئولین و نمایندگان صادقانه و خالصانه در جهت حفظ منافع مردم و رسیدگی به مشکلات آنان باشد.