کدخبر: ۱۰۱۰۹۷ لینک کوتاه

معاون وزیر نفت خبر داد

تزریق گاز فاز ۱۲ به شبکه سراسری متوقف شد

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در حال حاضر تزریق گاز فاز ۱۲ به شبکه سراسری به طور موقت متوقف شده است تا تغییرات بهینه سازی در دو واحد نخست پالایشگاه این فاز انجام شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حمیدرضا عراقی اظهار داشت: تاکنون دو واحد از چهار واحد پالایشگاه گازی فاز 12 پارس جنوبی آماده شده و ظرفیتی برابر 25 میلیون مترمکعب در روز شیرین سازی گاز در این پروژه ایجاد شده است.

وی افزود: پیش از این، تولید گاز شیرین و تزریق به شبکه سراسری گاز از فاز 12 به میزان روزانه 12 میلیون مترمکعب محقق شد و با تکمیل واحد دوم این پروژه این ظرفیت به 25 میلیون مترمکعب رسید.

معاون وزیر نفت با اشاره به توجه شرکت ملی گاز ایران به بهینه سازی فرآیند تولید گاز در پالایشگاههای گازی کشور گفت: در حال حاضر تزریق گاز فاز 12 به شبکه سراسری که پیش از انجام می شد به طور موقت قطع شده تا تغییرات بهینه سازی دو واحد نخست پالایشگاه این فاز انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: این دو واحد برای اعمال تغییرات و برای اینکه بتوانند به صورت کامل وارد مدار شوند، موقتا تعطیل شده اند اما به زودی با ظرفیت تولید 25 میلیون مترمکعبی به مدار بهره برداری باز می گردند.