کدخبر: ۱۰۱۱۳۰ لینک کوتاه

وزیر ارتباطات از نارضایتی مشترکان همراه اول از رقم قبض هایشان خبر داد

وزیرارتباطات گفت: طی سه هفته گذشته بسیاری از کاربران مقامات سیاسی کشور و به ویژه ساکنان تهران بابت رقم قبض های همراه اول خود گلایه های متعددی را مطرح کرده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز، افزایش نرخ مکالمات تلفنی موضوعی است که ماهها بین رگولاتوری و اپراتورهای تلفنی مناقشه وجود دارد. چندی قبل شاهد بودیم ابهامات بر سر تغییر نرخ مکالمات تلفنی و محاسبه قیمت ها از پالس به دقیقه باعث شد تا برخی مشترکان از این وضعیت گلایه کنند. اکنون افزایش نرخ مکالمات همراه اول باعث شده نه تنها مشترکان از این موضوع گلایه داشته باشند بلکه وزیر ارتباطات نیز نسبت به این مساله واکنش نشان دهد. بطوریکه محمود واعظی گفته است که طی سه هفته گذشته بسیاری از کاربران مقامات سیاسی کشور و به ویژه ساکنان تهران بابت رقم قبض‌های همراه اول خود گلایه‌های متعددی را مطرح کرده‌اند.

محمود واعظی امروز پس از افتتاح فاز اول طرح رومینگ ملی در نشستی خبری به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران پرداخت و اظهار کرد: اکنون نرخ تلفن همراه در اپراتور اول به گونه‌ای شده است که برای بسیاری از کاربران تهرانی‌ها افزایشی بالغ بر 20 تا 30 درصد داشته است و بابت این موضوع فشارهایی بر روی ما و مردم است.

بنابر گزارش ایسنا وزیر ارتباطات در این نشست عنوان کرد: این گونه که گفته می شود نرخ موثر چقدر بوده و تا چه اندازه افزایش پیدا کرده موضوعی نیست که مردم آن را درک کنند مردم این را می دانند که تا ماه گذشته تعرفه تلفن همراه آن‌ها 44.7 بوده و اکنون این رقم به 57 تومان رسیده است که این افزایش فشار زیادی را به مردم تحمیل می کند.

واعظی ادامه داد: این که گفته می‌شود نرخ مصوب رگولاتوری 599 ریال بوده و همراه اول تعرفه 570 ریالی را برای کاربران خود در نظر گرفته موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد. چرا که همکاران ما در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نرخ پایه را 499 ریال اعلام کرده‌اند واین اجازه رابه اپراتور دادند که برای جلوگیری از تغییر مکرر تعرفه‌ها براساس کیفیت خدمات ارائه شده تا 20 درصد قدرت مانور بر روی تعرفه را داشته باشند.

وزیر ارتباطات همچنین گفت: در همان زمان اعلام تعرفه‌ها اپراتور دوم یعنی ایرانسل همان تعرفه پایه را قبول کرد اما مدتی همراه اول به سمت تعرفه 570 ریالی رفته و به همین دلیل مشترکان و به ویژه مشترکان تهرانی‌ با افزایش به نسبت زیادی در هزینه‌های خود مواجه شده‌اند.

به گفته واعظی، البته این را هم قبول دارم که در برخی شهرستان‌ها که ممکن است مردم آن‌ها با تهران و استان‌های دیگر تماس زیادی دارند هزینه‌ها کاهش پیدا کرده باشد اما به هر حال با توجه به تعداد بالای مشترکان تهرانی و نارضایتی آن‌ها از شرکت همراه اول می خواهم که در تعرفه‌های خود تجدیدنظر کند چرا که بعد از گذشت سه هفته هنوز فشار بر روی من کم نشده است.
وزیر ارتباطات یادآور شد: در این زمینه اپراتورها نباید دید کوتاه مدت داشته باشند.