کدخبر: ۱۰۱۱۵۴ لینک کوتاه

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد

جابجایی ۱۰۰ میلیون مسافر توسط ناوگان هوایی تا سال ۱۴۰۴

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اهداف سند بالادستی ۱۴۰۴، گفت: در افق این برنامه ایران در نظر دارد تعداد هواپیماهای خود را به ۵۰۰ فروند و میزان جابجایی مسافر را به ۴ برابر میزان کنونی یعنی ۱۰۰ میلیون نفر افزایش دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا جهانگیریان در نشست وابستگان اقتصادی سفارت خانه ها و نمایندگی‌های خارجی اظهار کرد: با وجود تحریم صنعت هوانوردی، ایران طی سال‌های بعد از انقلاب موفقیت های چشمگیری در حوزه های مختلف صنعت اعم از طراحی و ساخت انواع پرنده ها، ارائه خدمات تعمیرات سنگین هواپیماها و ارتقای سطح ناوبری هوایی و خدمات فرودگاهی داشته است.

وی افزود: ایران بر اساس اسناد بالادستی و اهداف تعیین شده در افق 1404 در نظر دارد تعداد هواپیماهای خود را به 500 فروند و میزان جابجایی مسافر را به 4 برابر میزان کنونی یعنی 100 میلیون نفر برساند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به برگزاری هفتمین نمایشگاه هوایی ایران در جریزه کیش در آبان‌ماه، گفت:فرصت های متعددی از قبیل نوسازی ناوگان تجاری هوایی ، تامین موتورهای هوایی، تامین قطعات هوایی، تعمیرات اساسی هواپیماهای تجاری، نوسازی و تعمیرات بالگردها، نوسازی و به روزسازی فرودگاه ها ، همکاری برای آموزش های هوایی و هوانوردی، همکاری متقابل برای جذب شرکت های گردشگری و تبدیل ایران به هاب هوایی منطقه برای همکاری و سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی ایران وجود دارد.

جهانگیریان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در حوزه های مختلف هوانوردی امکان تعاملات بیشتر در عرصه بین الملل را برای کشورهای منطقه و جهان با ایران فراهم می‌کند.