کدخبر: ۱۰۱۲۴۱ لینک کوتاه

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مطرح کرد

رونق بازار مسکن و توقف کلاهبرداری ها با آئین نامه جدید پیش فروش

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان از سوی دولت منجر به ایجاد اطمینان و رونق بازار مسکن به واسطه جمع آوری سرمایه های مردم خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اکبر ترکان یکی از برنامه‌های سازمان نظام مهندسی را پیگیری صدور شناسنامه فنی برای ساختمان‌های با مساحت 1000 متر مربع اعلام کرد و افزود:‌ صدور شناسنامه فنی مزیت‌های فراوانی به‌همراه دارد که مهم‌ترین آن ایجاد یک فضای مطمئن برای پیش‌خریداران مسکن است، چراکه با این کار مشخص خواهد شد که فروشندگان واقعی هستند.

وی با تاکید بر این‌که آگاهی مشخصات فنی ساختمان و کیفیت مصالح به‌کار رفته در آن یکی دیگر از مزایای صدور شناسنامه فنی است، تصریح کرد: متاسفانه در گذشته یک سری حیله‌گری در بازار مسکن اتفاق افتاده است که خوشبختانه با آئین‌نامه اجرایی قانون پیش‌فروش ساختمان از این قبیل کلاهبرداری‌ها جلوگیری به‌عمل می‌آید.

به گفته رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مصوبه اخیر دولت در خصوص پیش‌فروش واحدهای مسکونی به ایجاد فضای جدید جهت استفاده از سرمایه‌های مردم و در نهایت رونق بازار مسکن منتج خواهد شد.