کدخبر: ۱۰۱۳۱۳ لینک کوتاه

امشب؛

سهمیه بنزین سفر واریز می شود

ساعت ۲۴ امشب (شنبه) اولین سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی تابستانی به کارت های هوشمند سوخت واریز می شود.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از مهر، همزمان با نزدیک شدن به موعد واریز بنزین سفر تابستانه، آمارها نشان می‌دهد که برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی فوتبال در برزیل منجر به کاهش موقتی مصرف بنزین ایران در آستانه فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی مردم شده است.

آمارهای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نشان می‌دهد که پس از اوج‌گیری متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به مرز 70 میلیون لیتر در هفته‌های ابتدایی خردادماه در آستانه فصل تابستان مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی بار دیگر روندی کاهشی در پیش‌ گرفته است.

از این رو در حالی مسوولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی خود را برای جهش دوباره مصرف بنزین در هفته پایانی خردادماه آماده می‌کردند، متوسط مصرف بنزین به جای عبور از مرز 70 میلیون لیتر در روز به حدود 68 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

بر این اساس 60 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای خودروهای شخصی با قیمت 700 تومان تا ساعت 24 امشب شنبه 31 خردادماه در کارت‌های هوشمند سوخت خودروها واریز خواهد شد.

علاوه بر این، در اولین ماه فصل تابستان سال جاری 300 لیتر سهمیه بنزین آزاد با نرخ هزار تومان در کارت‌های سوخت خودروها واریز می‌شود که با پایان یافتن سهمیه 700‌تومانی قابل استفاده خواهد بود.