کدخبر: ۱۰۱۳۵۵ لینک کوتاه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:

عده ای نسخه های دهه ۷۰ را تجویز می کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، گفت : گروه های رشد گرا نسخه های تعدیل دهه ۷۰ را تجویز می کنند و شاهد مدیریت این بخش در دولت یازدهم هستیم.

به گزارش اقتصاد نیوز، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به بازی دیشب فوتبال تیم ملی ایران، غیرت مندی بازیکنان را تبریک گفت : ما در بازی دیشب به داوری باختیم.

نادران در ادامه گفت: بارها به تیم اقتصادی دولت تذکر دادیم که تیم اقتصادی ناهماهنگ است و عدم اتخاذ استراتژی مناسب از سوی تیم اقتصادی باعث شده است که برای برون‌رفت از شرایط کنونی اقتصادی با مشکل مواجه باشیم، اما توجهی به این تذکرات نشد.

او با بیان اینکه هر شخصی که اقتصاد خوانده باشد می‌داند که در برابر شوک بزرگ هدفمندی یارانه‌ها و یا تحریم‌ها، شکست‌های ساختاری در اقتصاد پدید می‌آید، گفت : تا پیش از به جریان افتادن روند طبیعی رونق اقتصادی و رفع شوک‌ها این دوره مبنای مقایسه قرار نمی‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با توجه به سیاست های دولت در زمینه کاهش تنش زدایی در سیاست تصریح کرد : سیاست‌های انقباضی، کاهش تنش‌های سیاسی، روند نزول شاخص رشد قیمت‌ها را تقویت کرد.

نادران فقدان استراتژی صنعتی و عدم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را نقطه مشترک میان دولت‌ها خواند و با اشاره به افزایش نقدینگی در سه ماهه دوم سال 92 و نیز شکاف درآمد و هزینه خانوارها، گفت: مذاکرات هسته‌ای برای گشایش‌های خارجی پاشنه‌آشیل کشور ما شده و نمی‌دانیم اگر به نتیجه نرسد دولت برای خروج از شرایط رکود بدون تورم چه سیاست‌های حمایتی طراحی کرده است.

او در بخش دیگری از نطق خود، از جمع‌های ناهمگون در دولت با همان حرف‌های تکراری در قبال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سخن گفت و ادامه داد: گروه‌های رشد‌گرا نسخه‌های تعدیل دهه 70 را تجویز می‌کنند و شاهد مدیریت این بخش در دولت یازدهم هستیم.

نادران با تأکید بر ضرورت درک واحد از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، به لزوم هم‌اندیشی مجلس و دولت در این باره اشاره کرد و گفت: بدون مشارکت همه مردم و نقشه راه جامع، راه به جایی نمی‌بریم.

الیاس نادران از لزوم شفافیت در محیط کسب و کار و جلوگیری از رانت خواری‌ها و فساد دانه‌درشت‌ها و یقه‌سفیدها سخن گفت و ادامه داد:‌ اگر سهم یک واردکننده از 20 درصد به 40 درصد افزایش یابد و اولویت‌ها به جای نیاز کشور بر اساس کشتی‌های روی آب این واردکننده طراحی شود توقع مبارزه با فساد در دولت قدری گزافه‌‌گویی است.