کدخبر: ۱۰۱۳۷۵ لینک کوتاه

معاون اول رئیس جمهور:

«تثبیت قیمت ها» با روحیه دولت سازگار نیست

معاون اول رئیس جمهور با اعلام این که ۱۵ نفر از اعضای دولت تمرکز خود را بر مبارزه با فساد قرار داده اند، گفت: "تثبیت قیمت ها" با روحیه دولت سازگار نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری در جمع خبرنگاران با اعلام این که دولت برای مبارزه با فساد برنامه‌های مهمی را در دستور کار دارد اظهار کرد: با هر موضوع فساد برخورد خواهیم کرد؛ البته متأسفانه فساد در اوضاع فعلی به‌صورت سیستمی شده است.

وی با اشاره به این که هم اکنون 15 نفر از اعضای دولت تمرکز خود را بر مبارزه با فساد و تدوین سیاستگذاری‌های خاص قرار داده‌اند، گفت: به‌صورت جدی با گلوگاه‌های فساد مقابله می‌کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با اظهار "برای مقابله با فساد، همکاری‌هایی را نیز با قوه قضائیه داریم" تصریح کرد: نمونه این همکاری‌ها، شناسایی بابک زنجانی است که حدود 8 هزار میلیارد تومان از منابع کشور را در اختیار گرفته بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت مصوبه‌ای را برای تثبیت قیمتها دارد یا خیر، با بیان این که "تثبیت قیمت‌ها" با روحیه دولت سازگار نیست، گفت: رویه دولت تعیین قیمت‌ها به‌شکل دستوری آن هم به‌میزان پایین نیست بلکه فقط در روند اجرای فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از اصناف مختلف درخواست کردیم همکاری‌های لازم را با دولت داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: از اصناف مختلف خواستیم در سه ماه نخست فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تا حدودی از افزایش قیمت کالاهای خود ممانعت کنند.