کدخبر: ۱۰۱۴۳۰ لینک کوتاه

کاهش۵۰ درصدی تخلفات بازار ICT در سال ۹۲

با همکاری هشت دستگاه نظارتی عضو تفاهم نامه پایش بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکسال گذشته، تخلفات در حوزه بازرسی های انجام شده در بازار ICT نسبت به سال ۹۱ معادل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش «اقتصاد نیوز» به نقل از فارس،  علی‌اصغر عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم اجرای مرحله دوم طرح کشوری پایش و نظارت بازار ICT با اشاره به این مطلب گفت: مجموعه فعالیت‌های دستگاه‌های عضو تفاهم‌نامه پایش پاسخگوی سه ضلع یک مثلث شامل دولت، اپراتورها و بخش خصوصی و مردم است که در میان این سه بخش، حفظ حقوق مردم در حوزه ICT مهمترین هدفی محسوب می‌شود که این تفاهم‌نامه به دنبال دستیابی به آن است.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با اشاره به اهمیت اجرای طرح پایش در سراسر کشور افزود: نبود نظارت دقیق و درست بر بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان پیشران توسعه بر سایر بخش‌های متاثر از ICT نیز تاثیر منفی دارد.
 
عمیدیان اظهار کرد: با توجه به تاکیدهای مقام معظم رهبری بر اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگان مجلس نیز با هماهنگی دولت مصوبه‌ای را تصویب کردند که براساس آن تمامی درآمد حاصل از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه زیرساختهای این حوزه سرمایه‌گذاری شود.
 
​دومین مرحله طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ICT با حضور اعضای تفاهم‌نامه پایش بازار ICTشامل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، پلیس فتا ناجا، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار می‌شود.