کدخبر: ۱۰۱۴۳۳ لینک کوتاه

اشتون:

مذاکرات با ایران از سر گرفته می شود

کاترین اشتون، مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما هفته آینده به وین بازخواهیم گشت تا مذاکرات خود را (با طرف ایرانی) ادامه دهیم.

به گزارش «اقتصاد نیوز» و به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، اشتون افزود: من درباره این مذاکرات اظهارنظر نمی‌کنم. هدف ما همچنان دستیابی به راهی است تا به توافقی برسیم که بتوانیم درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران اطمینان پیدا کنیم.

آن طور که واحد مرکزی گزارش داده،پنجمین دور از مذاکرات وین دوشنبه گذشته با ناهار کاری ظریف و اشتون در محل نمایندگی دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی وین آغاز شد. سپس ‌های دوجانبه، سه‌جانبه و همچنین نشست‌های کارشناسی برگزار شد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پس از پایان این نشست پنج روزه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران ایرانی اتفاق مهم این دور از مذاکرات را ورود به مرحله نگارش برشمرد و گفت: هنوز نمی‌توان گفت که متن مشترکی وجود دارد. در بعضی از موارد ممکن است در بخش‌هایی از متن،توافق وجود داشته باشد. اما در بسیاری از موارد، هم درباره محتوا و هم در خصوص نحوه نگارش اختلاف نظر وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: همان‌طور که پیش از این اعلام شد در حال حاضر درباره عنوان متن، توافق شده، البته در خصوص چارچوب کلی هم توافق حاصل شده است.