کدخبر: ۱۰۱۴۶۷ لینک کوتاه

احتمال قطع واردات بنزین

در حالی که در هفته های اخیر صحبت های بسیاری در خصوص میزان واردات بنزین مطرح شده بود، قائم مقام شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی از احتمال قطع واردات بنزین خبر داده است.

به گزارش«اقتصادنیوز»، بحث بر سر میزان واردات بنزین در نهایت سبب شد تا مسئله وارد شدن بنزین استاندارد یورو نیز مطرح شود. با این حال، مقامات شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های تاکنون مسئله واردات بنزین را تکذیب نکرده‌اند و در عین حال آن را عاملی برای پاکسازی هوای کلانشهرها از آلودگی‌ می‌دانند.

در همین حال به نظر می‌رسد که مسئله احتمال قطع واردات بنزین دوباره مطرح شده است. هرچند که این بار مسئله احتمال رسیدن تولید به میزان موردنیاز مطرح شده است.

در همین راستا شاهرخ خسروانی، قائم مقام مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی  به ایسنا گفته است که «تا پایان سال روزانه 10 میلیون لیتر بنزین وارد می‌شود اما تلاش خواهد شد که با مدیریت مصرف و اجرای هرچه سریع‌تر طرح‌های پالایشی به واردات بنزین پایان داده شود.»

وی در عین حال برآوردی از میزان احتمالی واردات بنزین تا پایان سال داشته و عنوان کرده است که روزانه 10 میلیون لیتر بنزین تا پایان امسال وارد می‌َشود.

در همین حال، پیش از این نیز صحبت‌های بسیاری در خصوص قطع واردات در مقطع کوتاهی صورت گرفته بود که مقامات شرکت پخش و پالایش علت آن را سوق دادن این واردات به سمت واردات استاندارد یورو4 عنوان کرده بودند.