کدخبر: ۱۰۱۴۷۱ لینک کوتاه

مخالفت نمایندگان کمیسیون کشاورزی با استیضاح حجتی

درحالی که تاکنون بیش از ۳۰ نماینده مجلس طرح استیضاح وزیر جهادوکشاورزی را امضاء کردند؛ به گفته یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس اغلب اعضاء کمیسیون کشاورزی با این تصمیم مخالف هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز، رحیم زارع ،عضو کمیسیون اقتصادی طراح استیضاح وزیر کشاورزی است و تاکنون بیش از 30 امضاء برای استیضاح محمود حجتی جمع کرده است.


در همین حال عباس پاپی‌زاده، سخنگوی کمیسیون کشاورزی به اقتصاد نیوز گفت: هنوز برای قضاوت عملکرد وزیر جهادو‌کشاورزی زود است؛ براین اساس تصور می‌کنم اعضاء با استیضاح موافق نباشند.

 

سکینه عمرانی ، عضو کمیسیون کشاورزی نیز در گفت‌وگو با اقتصاد نیوز اظهار کرد: وضعیت بخش کشاورزی نگران کننده است؛ اما در شرایط کنونی فکر میکنم  گسترش  تعامل  وزارتخانه با کمیسیون  کشاورزی و مجلس تاثیر بیشتر و بهتری بر این بخش بگذارد. 


وی با اشاره به اینکه فعلا  استیضاح ضروری نیست؛
افزود: اگر اعضاء کمیسیون به این نتیجه برسند که وزیر تمایل به اصلاح شرایط و بهبود اوضاع کشاورزان ندارد و در این زمینه کوتاهی می‌کند؛ قطعا طرح استیضاح راهکار مناسبی خواهد بود.


عضو کمیسیون کشاورزی درخصوص اینکه چندتن از اعضاء کمیسیون طرح استیضاح را امضاء کردند؛ اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: قطعا همانطور که برخی از اعضاء استیضاح را امضاء نکردند؛ تعدادی امضاء کردند.رحمت الله نورزی، عضو کمیسیون کشاورزی نیز به اقتصاد نیوز گفت: هنوز به این نتیجه نرسیدم که وزیر به لحاظ مدیریتی ضعف دارد. براین اساس نیز طرح استیضاح را امضاء نکردم.


 زارع محور استیضاح وزیر کشاورزی را نبود مدیریت الگوی کشت، مدیریت بازار محصولات کشاورزی و استفاده نکردن از دیدگاه‌های کارشناسی، نبود مدیریت بیمه محصولات کشاورزی و پرداخت نکردن خسارت حوادث غیرمترقبه و مدیریت ضعیف مطرح کرده بود.


نماینده مردم آباده و بوانات افزایش بی‌رویه قیمت برخی محصولات کشاورزی، ضعف نظارت بر درآمد و ضایع شدن 20 درصد از محصولات تولیدی کشاورزی را از محورهای دیگر استیضاح عنوان کرده بود.