کدخبر: ۱۰۱۴۷۷ لینک کوتاه

سخنگوی دولت خبر داد:

کمک ۶۰ میلیاردی برای حضور در جام جهانی

سخنگوی دولت در پاسخ به این که گفته می شود در چند روز اخیر دولت کمک چند میلیاردی به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال داشته است، گفت: قبل از اینکه تیم ملی به مسابقات اعزام شود در راستای تامین تمهیدات لازم ۶۰ میلیارد تومان از سوی دولت به دستگاه ورزش اختصاص داده شد.

به گزارش  «اقتصاد نیوز»، محمد باقر نوبخت در حاشیه نشست هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در محل برگزاری نشست هفتگی دولت، پس از اعلام این خبر گفت: همچنین در جلسه امروز دولت در مورد نحوه تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه بحث و گفت‌وگو و در این جلسه تاکید شد که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری قبل از این‌که تهیه این برنامه را کامل کند یک آسیب‌شناسی از برنامه‌های اجرایی شده قبل داشته باشد و موانع تحقق آنها را مورد بررسی قرار دهد و با شناخت این برنامه‌ها، برنامه ششم را تهیه کند.

آن طور که ایسنا گزارش داده، نوبخت با بیان این‌که این برنامه با تکیه بر برنامه‌های سیاست‌های کلی نظام از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه و تنظیم خواهد شد، تصریح کرد: در این جلسه تاکید شد که تا زمان اتمام برنامه پنجم توسعه و آغاز اجرای برنامه ششم در این فاصله زمانی در خصوص ساختارهایی که اجرای برنامه لازم دارد و همچنین دیگر مسائل مربوطه، برنامه کوتاه‌مدت ویژه‌ای تهیه شود.

او با بیان این‌که ما تلاش می‌کنیم که در برنامه ششم رویکرد دانش‌بنیان نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: در جلسه امروز هیات دولت همچنین تصمیم گرفته شد که برای تحقق حمایت غذایی که از قبل اعلام شده بود از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود، 187 میلیارد تومان برای این کار به این وزارتخانه تخصیص داده شود تا هفته آینده بتواند مرحله نخست حمایت غذایی از اقشار کم درآمد را انجام دهد.

گزارشی مبنی بر کمبود آب در تابستان نداشته‌ایم

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با اینکه آیا در تابستان مشکل کمبود آب خواهیم داست یا نه؟ گفت :  تاکنون گزارشی در این ارتباط که مشکلی خواهیم داشت نداشته‌ایم و امیدواریم که مشکلی به وجود نیاید.
 
با وام قرض الحسنه مشکلات جوانان حل می شود
سخنگوی دولت در مورد مباحث مطرح شده در ارتباط با وام ازدواج جوانان و مشکلاتی که در این ارتباط وجود داشت، گفت:ما از دو هفته قبل اقداماتی را برای حل این موضوع آغاز کرده‌ایم و این‌که منابع لازم برای پرداخت وام ازدواج جوانان بر اساس سازوکارهایی تهیه شود و با دادن قرض‌الحسنه بخشی از مشکلات جوانان در ارتباط با ازدواج حل شود.
 
دولت با افزایش قیمت ها موافقت نمی‌کند
نوبخت همچنین در مورد افزایش قیمت کالاها و این‌که گفته شده بعد از خرداد ماه احتمال دارد که قیمت کالاها افزایش پیدا کند، گفت: دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها ندارد و با توجه به سیاست مهار تورم که دولت آن را پیگیری می‌کند با افزایش قیمت‌ها موافقت نمی‌کند. امروز نیز تاکید شد که دستگاه‌های مرتبط باید نظارت کافی را داشته باشند تا مبادا به بهانه افزایش در قیمت حامل‌های انرژی برخی بخواهند بدون دلیل نسبت به افزایش کالاهای دیگر اقدام کنند.
سخنگوی دولت بار دیگر تاکید کرد که دولت با هرگونه افزایش قیمت که بدون توجه به سیاست‌های مهار تورم انجام شود، موافقت نمی‌کند و از دستگاه‌ها نیز خواسته تا نظارت کافی بر بازار داشته باشند.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به این‌که در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم آیا تمهیداتی برای کنترل بازار و قیمت کالاها اندیشیده شده است؟‌ گفت: در جلسه امروز به همه دستگاه‌هایی که به نوعی متصدی و متولی بازار هستند تاکید شد که نظارت کافی بر بازار صورت بگیرد و کالایی افزایش قیمت نداشته باشد.