کدخبر: ۱۰۱۵۰۹ لینک کوتاه

توقف تولید آبجو با پرچم ایران

با پیگیری های سفارت ایران در برلین، شرکت آبجوسازی گافل آلمان به نشانه احترام به نماد مذهبی موجود بر روی پرچم جمهوری اسلامی ایران، تولید و توزیع این محصول با پرچم ایران را متوقف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، خبرگزاری ایرنا از متوقف‌شدن تولید و توزیع آبجو با پرچم ایران در آلمان خبر داده است.

ایرنا در خبری که در این رابطه منتشر کرده، نوشته است: به دنبال توزیع بطری‌های مشروبات الکلی با پرچم کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی فوتبال برزیل و نیز پرچم جمهوری اسلامی ایران، سفارت ایران در برلین با ارسال نامه‌ای به مدیر این شرکت و پیگیری‌های مستمر خواستار توقف تولید و توزیع این محصول با پرچم جمهوری اسلامی ایران شد.

مدیر بخش بازاریابی شرکت آبجوسازی گافل با بیان اینکه ما از اینکه پرچم جمهوری اسلامی ایران دارای نماد مذهبی است اطلاعی نداشتیم، از توقف تولید و توزیع این محصول خبر داد و تاکید کرد که از این پس دیگر محصولاتی با این آرم تولید نخواهد شد.

کارخانه آبجوسازی گافل که در آلمان مشغول به فعالیت است همزمان با شروع جام جهانی اقدام به تولید آبجوهایی با پرچم اختصاصی کشورهای شرکت‌کننده در این رویداد بین‌المللی کرد تا هم هیجان مسابقات را بالا ببرد و هم فروش محصولات خود را افزایش دهد.

همزمان با تولید این آبجوها، در مجلس نیز حمید رسایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و نمایندهای که قصد سفر به برزیل داشت به فدراسیون بین‌المللی فوتبال اعتراض کرد که چرا پرچم ایران روی تبلیغات شیشه‌های مشروب دیده می‌شوند.

رسایی که مسوول پرونده فوتبال در کمیسیون اصل90 مجلس نیز است، گفت: «تاکنون سابقه نداشته که فیفا در قالب اسپانسرها چنین اقدامی انجام دهد و اگر به تذکرات قبلی توجه می‌شد، بر اساس قوانین و مقررات می‌توانستیم جلوی این کار را بگیریم.»

او گفته بود که این کار هتک حرمت نسبت به «پرچم مقدس جمهوری اسلامی و نام الله» است.