کدخبر: ۱۰۱۵۳۹ لینک کوتاه

تشدید ریزش شاخص در روز اول معاملات هفته جاری

ادامه افت بازار سهام

شاخص بورس امروز با ریزش ۵۸۷ واحدی به کار خود پایان داد تا افت بازار سهام همچنان ادامه دار باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز، روز اول معاملات هفته جاری نیز در ادامه ریزش های اخیر بازار سهام در حالی به پایان رسید که اکثر گروه های بزرگ و کوچک با کاهش قیمت سهام مواجه شدند.

براین اساس شاخص بورس در روز شنبه این هفته با افت 587 واحدی به نیمه کانال 71 هزار واحدی بازگشت . ثبت کانال 71 هزار 662 واحدی در حالی بود که پیش از این کارشناسان بازار سهام افت شاخص بورس در هفته جاری را پیش بینی کرده بودند.

رکود معاملات بورس به شکلی فراگیر شده است که درحال حاضر بازدهی بیش از 8 درصد را برای سرمایه گذاران این عرصه رقم زده است.
روند معاملات امروز نشان داد که گروههای پتروشیمی ، خودرویی و نفتی بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را برجای گذاشتند و حتی برخی از تک سهم ها نیز بر ریزش بازار تاثیر داشتند.

بدین ترتیب؛ نماد «شبندر» بیشترین تاثیر منفی بر شاخص با افت 96 واحدی را بر جای گذاشته است و پس از آن نیز نماد «رمپنا» باریزش 42 واحدی قرار دارد. نمادهای «کسرام» و «کاذر» بیشترین افزایش قیمت و «پاکشو» نیز کاهش قیمت بالایی را به دنبال داشت.

به اعتقاد کارشناسان ابهامات در مسایل اقتصادی و سیاسی باعث شده تا رکود معاملات بورس ادامه داشته باشد. با این حال همچنان خوشبینی ها نسبت به مذاکرات هسته ای و گشایش در سیاست خارجی باعث شده تا امیدها نسبت به قطع ریزش بازار بازگشت به دوران رونق افزایش یابد.

این درحالیست که شاخص بورس از ابتدای سال تاکنون بیش از 7 هزار واحد ریزش داشته است از کانال 79 هزار واحدی به نیمه کانال 71 هزار واحد رسیده است.