کدخبر: ۱۰۱۵۸۹ لینک کوتاه

اوراق تسهیلات مسکن با محدودیت همراه شد

اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات خرید مسکن تا دو ماه با محدودیت فروش رو به رو شد.

به گزارش "اقتصاد نیوز" بر اساس اطلاعیه فرابورس ایران،  اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات خرید مسکن تا دو ماه با محدودیت فروش رو به رو شد.
در متن اطلاعیه فرابورس ایران محدودیت های  فروش نرفتن تا 2 ماه و سقف خرید درحق تقدم استفاده ازتسهیلات مسکن اعلام شده است.

در این متن آمده است که
از تاریخ خرید در برخی از نمادهای مربوط به آن از روز شنبه مورخ هفتن تیرماه جاری اعمال شد. محدودیت به فروش نرفتن خریداران اوراق تا 2 ماه پس از خرید برای نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن که فقط 4 ماه تا پایان معاملات آن در بازار فرابورس ایران باقی مانده است، اعمال نخواهد شد.

در این اطلاعیه برخی نمادهای معاملاتی محدودیتی ندارند که این نمادها شامل تسه9004 ، تسه9005 ، تسه9006 ، تسه9007 ، تسه9008 ، تسه9009 ، تسه9101 ، تسه9102 و تسه9103 است.همچنین  نمادهای معاملاتی تسه9010 و تسه 9104 هریک تا تاریخ هاردهم مردادماه امسال مشمول اعمال محدودیت فروش نرفتن است. سایر نمادهای معاملاتی اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مشمول محدودیت فروش خریداران به مدت 2 ما خواهند بود. در این اطلاعیه تائید شده است، اعتبار کلیه اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از اوراق تسهیلات مسکن شهریور ماه سال 1390 (تسه9006) به بعد، جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد در بازار فرابورس ایران است. همچنین محدودیت سقف خرید به میزان حداکثر 90 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن اعمال می‌شود. به عبارت دیگر در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن، هر کد معاملاتی صرفاً تا سقف 90 ورقه تسهیلات مسکن مجاز به ورود سفارش خرید و انجام معامله می باشد. بدیهی است متقاضیان می بایست، محدودیت مذکور را در خصوص ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت کنند. تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز منجر به ابطال کلیه معاملات صورت گرفته و حذف سفارش های ورود یافته گردیده و موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات ارجاع می‌شود.طبق اعلام فرابورس متقاضیان خرید بیش از سقف مذکور صرفاً پس از تأیید بانک مسکن می توانند اقدام به ورود سفارش کنند.