کدخبر: ۱۰۱۶۳۷ لینک کوتاه

کاهش نسبی قیمت نفت برنت در هر بشکه

قیمت نفت خام برنت باز هم کاهش یافت و به ۱۱۲.۴۷ دلار رسید که نسبت به روز قبل کاهش قیمت را نشان می دهد.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از بلومبرگ، قیمت نفت خام برنت روز گذشته به 112.67 دلار رسیده بود که نسبت به روز قبل‌تر خود، کاهش را نشان می‌داد. با این حال در ادامه روز، قدری افزایش قیمت را برای خود ثبت کرد. هرچند که این رقم هنوز هم به میزان روز قبل نرسیده و تا لحظه تنظیم این خبر به 113.50 دلار رسیده است.

همچنین قیمت نفت دبلیو.‌تی‌.آی(نفت وست تگزاس اینترمیدیت) با افزایش قیمت به 105 دلار و 68 سنت رسید که افزایش قیمت را برای خود به ثبت رسانده است. این قیمت روز گذشته 105 دلار و 36 سنت بود که امروز قدری افزایش یافته است.

این نوسانات قیمت نفت در شرایطی است که روز گذشته برخی خبرها حاکی از حمله گروه داعش به یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های عراق بود که به اذعان برخی کارشناسان، همین خبر نیز در قیمت نفت تاثیرگذار بود. از سوی دیگر نیز امروز گزارش‌هایی مبنی بر کاهش تولید اوپک به دلیل ناآرامی‌های اخیر عراق منتشر شده است.

در همین میان قیمت‌های عنوان شده در سایت اوپک آن هم در آخرین روز کاری هفته گذشته نشان می‌دهد که قیمت سبد نفتی اوپک به پایین‌ترین میزان یعنی 109 دلار و 17 سنت رسیده است. هرچند که آمار اوپک نشان می‌دهد که این عدد طی چند روز ثابت مانده  است.