کدخبر: ۱۰۱۶۷۳ لینک کوتاه

در دیدار رییس سازمان بورس با رییس مرکز پژوهش های مجلس مطرح شد:

جلوگیری از ایجاد حباب و رشد ظاهری شاخص در بورس

به گفته رئیس مرکز پژوهش های مجلس، بورس را از ابزارهای مناسب حضور بخش خصوصی در اقتصاد است.

به گزارش اقتصاد نیوز، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، دیروز سه‌شنبه (10 تیر ماه) با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

کاظم جلالی در این دیدار بورس را از ابزارهای مناسب حضور بخش خصوصی در اقتصاد دانست و گفت: باید زمینه‌ای ایجاد شود تا از ایجاد حباب و رشد ظاهری شاخص‌ سهام در بورس جلوگیری شود.

بنا بر گزارش خانه ملت، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر لزوم شناخت و رعایت الزامات رشد بازار بورس در اقتصاد کشور، تصریح کرد: اطلاع رسانی دقیق و به موقع می‌تواند زمینه‌های جذب سرمایه به بازار بورس را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: رونق بازار بورس از انتقال سرمایه‌های سرگرادن به بازارهای واسطه‌ای و لحظه‌ای جلوگیری می‌کند. چراکه بورس راهکاری مهم و تاثیر گذار برای انتقال سرمایه از بازار غیر مولد به بخش تولید و متعاقب آن رونق سرمایه و کار ایرانی است.

علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این دیدار با اشاره به راهکارهای این سازمان برای رونق بورس، بر لزوم همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس جهت ایجاد و ارتقای همکاری‌های کارشناسی تاکید کرد.