کدخبر: ۱۰۱۶۷۶ لینک کوتاه

کانون صرافان ایرانیان اعلام کرد:

تهدید به افزایش نرخ ارز هدفی جز تشویش اذهان عمومی ندارد

کانون صرافان ایرانیان با اشاره به شرایط جدید کشور، کاهش نرخ ارز را ناممکن ندانست.

به گزارش اقتصاد نیوز، کانون صرافان ایرانیان به خبری که دریکی از رسانه ها به عنوان صرافی‌ها تهدید به افزایش نرخ دلار کردند، واکنش نشان داد و اعلاکرد: چنانچه احدی از صرافی‌ها تهدید به افزایش نرخ ارز کرده ادعای غیرکارشناسی و غیرعملی بوده و هدفی جز تشویش اذهان عمومی نداشته است. 

در مطالب ارسالی کانون صرافان ایرانیان  آمده است: این خبر با وظایف و کارکردهای صرافی‌ها سازگار نبوده و چنانچه احدی از صرافی‌ها تهدید به افزایش نرخ ارز کرده ادعای غیرکارشناسی و غیرعملی بوده و هدفی جز تشویش اذهان عمومی نداشته است.

افزایش یا کاهش نرخ اسعار هیچگاه در اختیار صرافی‌ها با عنوان واسط معاملات ارزی نبوده و تابع عرضه و تقاضای ارز در بازار است.

بنا بر گزارش فارس، با توجه به تحولات سیاسی و قرار گرفتن کشور در آستانه توافق هسته‌ای و واریز اقساط طلب‌های معوق کشور و همچنین انتظارات مردم از روند اصلاح ساختار اقتصادی کشور، امکان کاهش نرخ ارز ناممکن نیست. از این رو انعکاس نقطه نظرات بعضی صرافی‌ها که با واقعیت‌های عینی روز کشور ناسازگار نیست، تنها موجب تشویش اذهان می‌شود.

کانون صرافان ایرانیان به عنوان نماینده جامعه صرافان کشور پیگیر مطالبات صرافان بوده و موضوع اصلاح دستورالعمل اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها در دستور کار بانک مرکزی است. براساس اظهارات اخیر معاونت محترم نظارتی بانک مرکزی جناب آقای تهران‌فر اصلاحیه مصوبه 1/5/92 شورای محترم پول و اعتبار قبل از پایان تیر ماه سال جاری به این شورا ارسال خواهد شد.