کدخبر: ۱۰۱۶۷۹ لینک کوتاه

تا پایان امسال صورت می گیرد

تحویل ۵۰ هزار مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: تا پایان سال جاری ۴۰ تا ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تحویل داده می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،‌جواد حق‌شناس درباره وضعیت ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر اظهار کرد:‌ از 1180 شهر تقریبا 1050 شهر زیر 25 هزار نفر جمعیت دارند که از لحاظ جمعیت کشوری حدود 16 درصد جمعیت کشور در این شهرها ساکن هستند.

وی افزود: بعد از مطرح شدن بحث مسکن مهر و سرعت عمل خدمات، توافقی بین بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی وقت مطرح شد تا این طرح به همه شهرها برسد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اظهار کرد: برای کارگزاری بنیاد مسکن در این شهرهای کوچک به دلیل شباهت بافت زیادی که این مناطق با بافت‌های روستایی داشته‌اند تجربه بنیاد مسکن در موضوع بازسازی مسکن روستایی توانست کمک کند که این طرح‌ها در روستاها نیز اجرایی شود.

حق شناس خاطرنشان کرد: به سرعت در شهرهایی که از طریق وزارت راه و شهرسازی در آن‌ها زمین پیش بینی شده بود و کار اجرایی برایشان آغاز شده بود به بنیاد مسکن تحویل داده شد که در ادامه بنیاد مسکن به صورت مستقل هم شروع به شناسایی زمین‌ها برای اجرای این طرح‌ها کرد.

وی با بیان این‌که در 950 شهر، زمین تهیه شده است، گفت: ایده‌های دیگر از طریق بنیاد مسکن در شهرهای بالای 25 هزار نفر استفاده شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب افزود: استفاده از ویژگی خودمالکی متقاضیان خود عامل مهمی بوده که خیلی از این افراد در داخل بافت‌ها زمین داشتند ولی کمک و تسهیلات ساخت را نداشتند، بدین ترتیب و با طرح این موضوع شامل مسکن مهر شدند و در نتیجه طی برنامه مسکن مهر 350 هزار واحد از برنامه مسکن مهر بر عهده بنیاد مسکن قرار گرفت.

حق شناس ادامه داد: ساخت 350 هزار واحد مسکن مهر شروع شده که 270 هزار از این واحدها به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند و 23 هزار واحد باقیمانده هم به دلیل پایان نیافتن خدمات زیربنایی و روبنایی هنوز کامل نشده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: از 80 هزار واحدی که از کل 350 هزار واحد باقیمانده است امسال 50 هزار واحد دیگر به اتمام می‌رسد.