کدخبر: ۱۰۱۷۲۲ لینک کوتاه

محمد باقر نوبخت عنوان کرد:

ضرب الاجلی در حذف یارانه نیست

سخنگوی دولت عنوان کرد که دولت ضرب الاجلی برای حذف یارانه اقشار غیرنیازمند ندارد.

به گزارش «اقتصادنیوز» پیش از این چند نماینده مجلس عنوان کرده بودند که دولت تنها تا پایان خرداد ماه امسال می‌تواند به تمام متقاضیان ثبت‌نام شده برای دریافت یارانه، یارانه 45 هزار و 500 تومانی بدهد و از تیر ماه باید اصلاحاتی را اعمال کند.

در همین حال وزیر اقتصاد نیز اشاره کرده بود که دولت راستی‌آزمایی اطلاعات خانوار را آغاز کرده است. با این حال امروز سخنگوی دولت اعلام کرد که ضرب‌الاجلی برای حذف یارانه اقشار غیرنیازمند وجود ندارد.

آن طور که ایسنا گزارش داده، محمد باقر نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برخی از نمایندگان مجلس اعلام کردند که مهلت سه ماهه دولت، برای تعیین دهک‌ها برای دریافت یارانه نقدی به اتمام رسیده است، یادآورشد: در تبصره 21 بند " و " هیچ ضرب‌الاجلی برای دولت در این ارتباط تعیین نشده و بیان شده که یارانه نقدی باید به خانواده‌های نیازمند داده شود. دولت در این راستا اعلام کرده خانواده‌هایی که نیازمند دریافت یارانه هستند ثبت‌نام کنند و آنهایی که ثبت‌نام کردند ادعا دارند که نیازمند یارانه هستند.

وی گفت: با توجه به پایگاه‌های اطلاعاتی ما از همان ابتدا شروع به بررسی‌های لازم برای تعیین دهک‌ها کردیم، البته خیلی مقتضی و مناسب ندیدیم که دائم بیان کنیم قرار است یارانه یک سری از افراد غیرنیازمند حذف شود، چرا که به محض این که چنین سخنی را بیان کنیم افراد کم درآمد دچار استرس می‌شوند.

نوبخت خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر از منابعی که حاصل افزایش قیمت‌های حامل انرژی و همچنین 11 هزار و 300 میلیارد تومانی که قانون اجازه داده که از خزانه برداشت کنیم برای پرداخت نقدی یارانه‌ها استفاده می‌کنیم، البته در کنار پرداخت نقدی یارانه‌ها طرح تحول سلامت را نیز اجرا کرده‌ایم.