کدخبر: ۱۰۱۷۲۷ لینک کوتاه

تایید خاموشی های پراکنده تهران

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با تایید خاموشی های تهران، در بیان برخی علت های این خاموشی گفت: با افزایش مصرف برق در ساعات پیک تجهیزات برق از جمله ترانس گرم شده و از مدار خارج می شود و یا حتی برخی تجهیزات برقی می سوزند که این مسئله یکی از علت های خاموشی است.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از ایسنا، سیدمحمد هاشمی اظهار کرد: با گرم شدن هوا طبیعتا استفاده ازوسایل سرمایشی بسیار زیاد می‌شود و با توجه به ظرفیت تجهیزات مانند کابل برق که مثل یک لوله آب محدود است ممکن است با افزایش مصرف دچار مشکل شویم.

وی افزود: در ساعات 11 ظهر تا 3 بعدازظهر و 9 تا 11 شب که هوا بسیار گرم است مردم از وسایل سرمایشی مانند کولر خیلی استفاده می‌کنند و با توجه به این که هر تجهیزاتی از جمله ترانسفورماتور و کابل ظرفیت خاصی دارد ممکن است ترانسفورماتور داغ کرده و کارکرد آن خود به خود قطع شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با درخواست از مردم که در ساعات پیک از وسایل پرمصرفی مانند جاروبرقی، اتو، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی استفاده نشود گفت: در صورت خروج ترانس از مدار به زمان نیاز است که خنک شود تا دوباره وارد مدار شود؛‌حتی ممکن است برخی از تجهیزات بسوزند بنابراین از مردم درخواست می‌کنیم که ما را با 10 درصد صرفه جویی همراهی کنند تا تجهیزات از مدار خارج نشوند.

هاشمی در مورد پیک مصرف برق در تهران گفت:‌در شهر تهران پیک مصرف حدود 4000 مگاوات است و این مقدار مصرف مشابه پیک پارسال است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در مورد بی توجهی سازمان‌ها و ادارات به مدیریت مصرف برق گفت: پیک روز در ساعت 11 تا 3 بعدازظهر است بنابراین از همکاران می‌خواهیم که رنج وسایل سرمایشی را روی 26 درجه تنظیم یا حتی یک ساعت خاموش کنند.