کدخبر: ۱۰۱۸۵۴ لینک کوتاه

آخرین جزئیات وین ۶ در گفتگوی اقتصادنیوز با روانچی

پیش بینی سخت است

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: با وجود سختی کار این مذاکرات طرفین از تمام توان خود برای دستیابی به توافق استفاده می کنند اما با توجه به طولانی بودن روند مذاکرات از حالا نمی توان در مورد نتیجه کار حرفی زد.

مجید تخت روانچی در گفت و گو با اقتصاد نیوز در رابطه با روند مذاکرات ایران و 1+5 در آخرین دور گفت و گوهای هسته ای اظهار داشت: مذاکرات سخت و فشرده ای در جریان است و ما با تلاش فراوان در حال پیگیری مواضع خود هستیم.

وی همچنین در رابطه با روند این مذاکرات و امکان دستیابی به توافق نیز گفت:فعلا پیش بینی در رابطه با این موضوع بسیار سخت است اما در هر صورت تیم مذاکره کننده ایران با تمام توان در پای میز مذاکره حاضر شده است و به دنبال تحقق خواست مردم در توقف اعمال تحریم ها است.

این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای تیم 1+5 نیز مانند تیم هسته ای ایران برای دستیابی به توافق مصر هستند،تاکید کرد: بله، اعضای این گروه نیز همچون تیم ایرانی خواهان دستیابی به توافق هستند.

مذاکرات هسته ای وین 6 که آخرین مرحله مذاکرات قبل از پایان مهلت تعیین شده برای دستیابی به توافق جامع هسته ای است از روز چهارشنبه 11 تیر ماه آغاز شده و تا 29 تیرماه ادامه خواهد داشت.در این مذاکرات هیات ایرانی به ریاست محمدجواد ظریف و تیم 1+5 با هدایت کاترین اشتون حاضر شده اند تا ضمن طرح موارد اختلافی به تدوین طرح نهایی توافق اقدام کنند.

در صورتی که مذاکره کنندگان هسته ای ایران و گروه 1+5 بتوانند نسبت به تدوین گام نهایی توافق وارد عمل شوند وزرای خارجه این گروه برای اتمام روند توافق به وین سفر می کنند.