کدخبر: ۱۰۱۸۶۹ لینک کوتاه

شافعی در گفت وگو با اقتصاد نیوز:

لایحه حمایت از تولید به وزارت اقتصاد ارجاع داده شد

پیش نویس لایحه حمایت از وزارت صنعت،معدن و تجارت به وزارت اقتصاد و دارایی ارجاع داده شده و قرار است دو بند دیگر به آن اضافه شود.

غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران در گفت وگو با اقتصادنیوز درباره جزییات لایحه حمایت از تولید، اظهار کرد: در این زمینه ابتدا کمیسیون های اتاق بازرگانی کارگروهی را تشکیل داده و سپس درباره جزییات مواد این لایحه بررسی های لازم را انجام دادند.
وی ادامه داد: خروجی این کارگروه در اتاق بازرگانی ایران لایحه ای بود که از دولت به مجلس رفت اما در سال گذشته به دلایلی این لایحه د مجلس به تصویب نرسید.
شافعی با تاکید بر این که در دولت یازدهم مجدد این لایحه با تغییراتی مطرح شد خاطر نشان کرد: سپس برای بررسی جزییات بیشتر و تکمیل آن از مجلس به وزارت صنعت،معدن و تجارت ارجاع داده شد.
رییس اتاق بازرگانی ایران درباه وضعیت فعلی این لایحه گفت: در حال حاضر برای تکمیل جزییات و اعمال نظر سایر دستگاه ها به وزارت امور اقتصاد و دارایی ارجاع داده شده است.
وی در پایان با اشاره به این که قرار است بندی در خصوص تولید و سرمایه گزاری به این لایحه در وزارت اقتصاد اضافه شود،گفت: پس از تکمیل مواد آن از وزارت اقتصاد و دارایی به هیات دولت ارجاع و از آنجا مجددا برای تصویب نهایی تقدیم مجلس می شود البته به غیر از تولید و سرمایه گزاری قرار است ماده دیگری نیز به لایحه اضافه شود که آن ا به یاد نمی آورم.