کدخبر: ۱۰۱۸۸۵ لینک کوتاه

معاون وزیر راه و شهرسازی:

قانون نظام مهندسی نیازمند بازنگری

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی  گفته است : مسیر خیلی روشنی پیش روی جامعه مهندسی نیست. قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان نیازمند بازنگری گسترده است.

 
به گزارش " اقتصاد نیوز" به نقل از تسنیم، حامد مظاهریان  با اشاره به وجود برخی کاستی‌ها در نگاه به حرفه ساخت و ساز و فرهنگ سازی در این بخش ، بر لزوم بازنگری گسترده قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان تأکید کرد.

وی لازمه‌ اتخاذ هر تصمیم و حرکتی در این دفتر را تعامل با جامعه 300 هزار نفری عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان دانست و گفت:در دولت یازدهم به واگذاری کارها به سازمان ها و تشکل‌های حرفه‌ای که از توانایی لازم برخوردارند ، معتقد هستیم.

وی با بیان اینکه در بسیاری کشورها ، مهندسان ، فرماندهان سازندگی برای رسیدن به جامعه‌ای پایدار و افزایش کیفیت زندگی محسوب می‌شوند ، اظهار کرد : باوجودی که زیرساخت‌هایی در کشور ایجاد شده است ، همچنان با دستیابی به این مفهوم و خواسته فاصله داریم.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گذشت دو دهه از تهیه و تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در کشور تصریح کرد: امروز همه به اقناع رسیده‌اند که این قانون نیازمند بازنگری گسترده‌ است و امیدوارم با مدیریت جدید دفتر سازمانهای مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای ، شاهد روند شتابانی در این عرصه باشیم.

مظاهریان با اشاره به وجود برخی کاستی‌‌ها در نگاه به حرفه ساخت و ساز و انجام فرهنگ سازی‌های لازم در این عرصه ، افزود: درحالی که گروهی دارای استعدادهای خوب به نام جامعه مهندسی سودای بزرگ خدمت به جامعه و زندگی شرافتمندانه دارند ، مسیر خیلی روشنی پیش روی آنها نیست.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از جامعه مهندسی ادامه داد: باید تمام فرآیندهای دانشگاهی ، متناسب با نیازها و انتظارهای یک دهه آینده بازنگری شوند.

وی با اشاره به بازارهای بزرگی که در اطراف کشور قرار دارند ، گفت: هنوز این قابلیت که مهندس ایرانی بتواند در چنین بازارهایی فعالیت کند فراهم نشده است که بخشی از آن به مسائل سیاسی بازمی‌گردد و بخش دیگر ایجاد زیرساخت‌هایی است که مهندس بتواند با جامعه جهانی ارتباط برقرار و فعالیت کند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کار سختی در دفتر سازمانهای مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای پیش رو داریم ابراز امیدواری کرد با تلاش گسترده و داشتن برنامه‌های مفصل شاهد شتاب گرفتن تحولات طی شش ماه آینده در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/