کدخبر: ۱۰۱۹۳۱ لینک کوتاه

برغم رونق خودرویی ها

باز هم شاخص افت کرد

علی رغم اینکه در معاملات امروز(دوشنبه) خودرویی ها با مثبت شدن معاملاتشان مانع ریزش شدید بازار شدند و شاخص با افت محدود تا ۴۳ واحد مواجه شد با این حال دو نماد پیشرو بازار در گروه پتروشیمی بیشترین تاثیر منفی بر روی بازار گذاشتند و دوباره شاخص بر مدار منفی چرخید.

به گزارش اقتصاد نیوز، شاخص بورس سومین روز معاملات هفته جاری را درحالیکه رونق به معاملات گروه خودرو با اعلام نرخ های جدید از سوی شورای رقابت برگشت مانند روز گذشته با افت به پایان رساند.

بدین ترتیب طی معاملات امروز(دوشنبه) شاخص کل بورس با افتی 43 واحدی به 71916 واحد رسید. شاخص کل فرابورس نیز بیش از 5 واحد پایین آمد و در 746 واحد بسته شد.

علی رغم اینکه خودرویی ها با مثبت شدن معاملاتشان مانع ریزش شدید بازار شدند و شاخص با افت محدود تا 43 واحد مواجه شد با این حال دو نماد پیشرو بازار در گروه پتروشیمی بیشترین تاثیر منفی بر روی بازار گذاشتند و دوباره شاخص بر مدار منفی چرخید.

براین اساس هلدینگ خلیج فارس علی رغم اینکه دو روز از بازگشایی آن گذشته است با افت 164 واحدی بیشتر تاثیر را بر شاخص گذاشت. بعد از ان شرکت پالایشی نفت بندعباس قرار داشت که با افت 64 واحدی تاثیر منفی بر شاخص داشت.

در ساعت پایانی معاملات نیز روند منفی تری بر معاملات گروه فلزات اساسی سایه افکند. با این حال رشد معاملات گروه خودرو جو حاکم بر بازار بود و مانع ریزش شاخص مانند روز گذشته شد.

بدین ترتیب نمادهای اخابر، تاپیکو، خبهمن و خودرو بیشتر تاثیرمثبت را بر شاخص گذاشتند.

با این حال امروز در ادامه نشست روز گذشته نیز علل سقوط شاخص‌های بورس با حضور رییس سازمان بورس و معاونانش و همچنین مدیرعامل شرکت بورس در کمیسیون اقتصادی مجلس در جهت حمایت از بازار سهام مورد بررسی قرار گرفت.

با این وجود در روزهای اخیر شاهدیم مدیران بازار سرمایه جلسات متعددی را با بخش های مختلف دولت و مجلس برگزار کرده اند باید منتظر ماند آیا این هم اندیشی ها باعث خروج بورس از رکود خواهد شد یا خیر.