کدخبر: ۱۰۲۰۰۳ لینک کوتاه

عضو کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح کرد:

خواسته هایمان تحقق پیدا نکند مذاکرات فایده ای ندارد

عضو کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اگر خواسته های ایران در مذاکرات تامین نشود مانند این است که در توهم داشتن دانش هسته ای هستیم، بر همین اساس تعداد سانتی فیوژها برای ما اهمیت دارد.

محمدصالح جوکار عضو کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی، در گفت و گو با اقتصاد نیوز با بیان اینکه نتیجه مذاکرات هسته ای بستگی به رفتار عقلانی طرف مقابل به ویژه آمریکایی ها دارد، گفت : اگر مذاکرات با درایت و در سایه عقل باشد توافق ممکن است اما بعید می دانم که آمریکایی ها در سایه عقل حرکت کنند. 

نماینده مجلس نهم افزود : آمریکایی ها بر اساس همان منطق زورگویی قدیمی مذاکره می کنند و فکر می کنند در جلسات و کنار میز مذاکرات هم با همان روش های قرون وسطایی می توانند عمل کنند.

او همچنین با بیان اینکه ایران از حقوق اصلی و به حق خود کوتاه نمی آید، تاکیید کرد : بحث اصلی ما استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای است اما طرف های غربی نمی خواهند این حق را قبول کنند. 

جوکار خاطر نشان کرد : از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به هیچ کشوری حمله نکرده ایم و از صلاح های کشتار جمعی استفاده نکرده ایم اما نکته جالب توجه این است که آمریکایی ها که کارنامه سیاهی در عرصه بین الملل دارند انتظار دارند ما به آنها ثابت کنیم که هدفمان از داشتن فناوری هسته ای، صلح آمیز است.

نماینده مردم یزد در مجلس نهم، در رابطه با میزان غنی سازی گفت : میزان غنی سازی و سوخت مورد نیاز نیروگاه های اتمی باید بر اساس آنچه که نیروگاه هایمان نیاز دارند باشد و اگر غیر از این باشد مذاکرات هیچ فایده ای ندارد. 

عضو کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی افزود : اگر خواسته های ما در مذاکرات تامین نشود مانند این است که در توهم داشتن دانش هسته ای هستیم، بر همین اساس تعداد سانتی فیوژها برای ما اهمیت دارد.

جوکار با بیان اینکه طرف های مذاکره قصد دارند که بعضی از مراکز هسته ای ایران از جمله فردو تعطیل یا غیر فعال شود گفت : این تاسیسات را ایران با توجه به تهدیدات نظامی که علیه کشورمان است تاسیس کرده ایم و به همین دلیل طبیعی است که از نظرها پنهان است و دشمن نمی تواند به آن تحت هیچ شرایطی دست پیدا کند.

محمدصالح جوکار خاطر نشان کرد : مردم ایران دل در گرو نتیجه مذاکرات ندارند چرا که می دانند هدف اصلی استکبار حل و فصل مذاکرات هسته ای نیست بلکه برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران است. مردم می دانند آمریکایی ها و دشمنان هیچ گاه کشورمان را رها نمی کنند. 

او افزود : جمهوری اسلامی نباید تبدیل به پوسته ای شود که از دورن تهی است و دشمنان باید بدانند که هیچ گاه چنین اتفاقی نمی افتد و آمریکایی ها این آرزو را به گور می برند.