کدخبر: ۱۰۲۰۴۳ لینک کوتاه

در یک گزارش هفتگی مشخص شد

کاهش موجودی و احیای تقاضای سنگ آهن

هفته گذشته بازار سنگ آهن روبه بهبودی رفت، زیرا میزان موجودی در بنادر چین کاهش یافته و برای تأمین مجدد موجودی نیاز است که مصرف کنندگان سطح معاملات را افزایش دهند.

به گزارش اقتصادنیوز، در آغاز ماه جولای شاهد یک افت ناگهانی در بازار مواد اولیه بودیم. مناقصات توسط معدن‌داران برزیلی و استرالیائی برگزار شد و بیش از 15 معامله دوجانبه انجام شد.

بنا بر گزارش steelprice، قیمت سنگ‌آهن فاین 62 درصد در  روز جمعه اخیر 96.50 دلار CFR  تیانجین (Tianjin) بود که حاکی از یک افزایش هفتگی بود. ارزیابی Platts برای سنگ‌آهن 62 درصد 96 دلار CFR شمال چین بود که دو دلار افزایش داشت .

طبق این گزارش برخی فعالان صنعتی می‌گویند به علت نیاز به تأمین مجدد موجودی سنگ‌آهن، تهیه مواد اولیه در بنادر سخت بود. قیمت در بنادر حدود 2.5 دلار افزایش یافت و به 90.50 تا 91.50 دلار رسید. اغلب خریداران تقاضای محموله‌های دریائی سنگ آهن را داشتند که این خود سطوح قیمت را افزایش می‌داد .


یک منبع نزدیک به یک کارخانه در مرکز چین اظهار کرد: قیمت‌های سنگ‌آهن احتمالاً در هفته آینده به سمت 100 دلار خواهد رفت و بسیاری از خریداران قبل از اینکه قیمت‌ها بیشتر افزایش یابد به بازار هجوم می‌آورند
.


در این گزارش آمده است: اغلب منابع با این موضوع که رشد اقتصادی چین و تقاضا برای تأمین مجدد موجودی انبارها باعث حمایت از قیمت سنگ آهن شده موافق هستند در حالی که نگرانی‌هایی مبنی بر کاهش فعالیت‌های ساخت و ساز بدلیل گرمای هوا در چین وجود داشت که فکر می‌شد باعث صدمه زدن بر تقاضای فولاد و سنگ‌آهن شود
.