کدخبر: ۱۰۲۰۷۹ لینک کوتاه

تا پایان امسال صورت می گیرد

تحویل ۵ هزار واحد مسکونی به محرومان

به گفته رئیس هیات امنای خیران مسکن ساز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود پنج هزار واحد مسکن توسط خیران مسکن ساز کشور به محرومان تحویل شود.

به گزارش  «اقتصاد نیوز» هادی درفشی با بیان اینکه 28 هزار واحد مسکن توسط خیران مسکن ساز در کشور در حال احداث است، اظهار کرد: از این تعداد 9 هزار واحد تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه این واحدها برای اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد در کشور احداث می‌شود، افزود: افراد نیازمند در این راستا از طرق مختلف شناسایی و از طریق خیران برای این افراد مسکن ساخته می‌شود.

رئیس هیات امنای خیران مسکن‌ساز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: هر فردی به هر میزانی که در توان دارد می‌تواند به این موسسه در بخش‌های مختلف از جمله، تعهد زمین، تعهد پرداخت اقساط تسهیلات و تامین مصالح ساختمان کمک کند.

وی به ایسنا گفت : حداقل هزینه‌های ساخت‌و‌ساز توسط این مجموعه بدون احتساب هزینه‌های زمین 300 میلیون ریال است و این موسسه تا به امروز 800 میلیاد ریال برای ساخت‌و‌ساز هزینه کرده است. سهم آورده متقاضی حدود 20 تا 30 درصد است و این مجموعه تلاش می‌کند انشعابات این واحدهای مسکونی به صورت رایگان تحویل محرومان شود.

درفشی با بیان اینکه هیئت خیران مسکن در تمام استان‌ها تشکیل شده است، افزود: این هیئت در 150 شهرستان کشور دارای شعبه است.