کدخبر: ۱۰۲۰۹۵ لینک کوتاه

جلسه ویژه برای وصول بدهی های بابک زنجانی

وزیر نفت اعلام کرد که هفته آینده جلسه ویژه ای برای بازگشت بدهی های بابک زنجانی به دولت برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز، هرچند مدتیست که بابک زنجانی در بازداشت به‌سر می‌برد اما هنوز دولت نتوانسته پول‌های نفت را از وی پس بگیرد. در این مدت چندمرتبه‌ای هم برخی نماینده‌های مجلس برآوردهایی از میزان اموال زنجانی اعلام و اشاره کرده‌اند که سهم کمی از پول‌های نفت فروخته شده توسط زنجانی را می‌توان از طریق فروش دارایی‌های او پس گرفت.

در همین شرایط بیژن زنگنه از جلسه ویژه دولت برای بازپس‌گیری این پول‌ها خبر داده است.

وزیر نفت با اعلام اینکه هفته آینده جلسه ویژه‌ای برای بازگشت بدهی‌های بابک زنجانی به دولت برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه در خصوص راهکارهای بازگشت بدهی وی به حساب دولت و وزارت نفت تصمیم‌گیری می‌شود، ضمن اینکه بدهی‌های زنجانی بیش از هشت هزار میلیارد تومان است اما ارزش کل اموال وی سه هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

آن طور که مهر گزارش داده، زنگنه گفته است: اموال بابک زنجانی که شامل هواپیما، خودرو و املاک است، قابلیت استفاده برای دولت ندارد، برهمین اساس باید درباره موضوع فروش آنها و واریز پول نقدی به حساب دولت تصمیم گیری شود.

وزیر نفت افزود: اموال بابک زنجانی به طور کامل پاسخگوی بدهی‌های این فرد نخواهد بود، چرا که تمامی اموال وی نیز 40 درصد طلب دولت هم نمی‌شود.بدهی‌های زنجانی بیش از هشت هزار میلیارد تومان است اما ارزش کل اموال وی سه هزار میلیارد تومان برآورد شده است.