کدخبر: ۱۰۲۱۶۵ لینک کوتاه

هشدار نسبت به گوشت های فاسد در بازار

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران عنوان کرد: تاکنون گزارشی در خصوص محموله بزرگ وارداتی فاسد دریافت نکردیم اما بازرسان محموله های ۲۰ یا ۵۰ کیلو گوشت یا مرغ را که تاریخ مصرف آنها پایان یافته معدوم کردند.

علی بابایی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز احتمال وجود گوشت‌های فاسد در بازار مصرف را رد نکرد و گفت: بسیار بعید است که تاریخ مصرف گوشت‌های برزیلی در گمرک نیز گذشته باشد. چون گوشت‌های وارداتی در گمرک پس از بازرسی‌های دامپزشکی وارد کشور می‌شوند و عمدتا حداقل تاریخ مصرف آنها پس از ترخیص 9 تا 10 ماه است.

وی ادامه داد: تاکنون گزارشی در خصوص محموله بزرگ وارداتی فاسد دریافت نکردیم. ولی بازرسان ما محموله‌های 20 یا 50 کیلو گوشت یا مرغ را که تاریخ مصرف آنها پایان یافته معدوم کردند.

بابایی اظهار کرد: بازرسان ما هر محموله فاسدی را در بازار ببینند، معدوم می‌کنند؛ ولی با این حال احتمال وجود تقلب در بازار مصرف و وجود گوشت فاسد برزیلی و یاغیره وجود دارد؛ به همین دلیل مصرف‌کنندگان نیز باید در این زمینه به ما کمک کنند.

وی سپس به مردم توصیه کرد: در صورت خرید انواع محصولات پروتینی به برچسب‌های آنها و تاریخ مصرفشان توجه کنند واگر محصولی را دیدند که تاریخ مصرف آن گذشته حتما به مراکز دامپزشکی استان اطلاع دهند.