کدخبر: ۱۰۲۱۸۸ لینک کوتاه

واریز یارانه تیر برای تمام متقاضیان

یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هر متقاضی دریافت یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و اکنون قابل برداشت است.

به گزارش اقتصادنیوز، واریز اولین یارانه تابستان امسال در حالی است که پیش از این برخی نماینده‌های مجلس عنوان کرده بودند دولت طبق قانون باید از تیر ماه امسال روند واریز یارانه به همه متقاضیان را تغییر داده و تنها به نیازمندان یارانه دهد.

با وجود این، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت عنوان کرده بود که دولت هیچ تکلیفی ندارد که حتما از ابتدای تابستان امسال تنها به نیازمندان یارانه دهد.

در همین حال علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد از آغاز راستی‌آزمایی اطلاعات خانوار خبر داده و اعلام کرده بود که این کار برای دادن یارانه به نیازمندان آن در حال انجام است.

در این شرایط امروز خبرگزاری‌ها گزارش دادند که چهارمین یارانه دریافتی خانوارها سال 93 و سومین یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی یارانه ها بعد از ثبت نام مجدد برای اعلام نیاز متقاضیان به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

آن طور که ایسنا گزارش داده، هم‌اکنون با وجود ثبت‌نام مجدد به منظور انصراف افراد غیرنیازمند بیش از 73 میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند و بنابر اعلام مسولان دولتی تاکنون یارانه هیچ متقاضی اعم از نیازمند یا غیرنیازمند حذف نشده و دولت در حال راستی‌آزمایی اطلاعات متقاضیان ثبت نام کننده در مرحله دوم است.