کدخبر: ۱۰۲۲۲۰ لینک کوتاه

قطعات هواپیما، مسافر ایران شدند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ورود قطعات هواپیما به کشور خبر داده و گفته است که به زودی محموله های دیگری وارد می شوند و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز، علیرضا جهانگیریان ،معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است که  بعد از مذاکرات ژنو روند ورود قطعات هواپیماها به کشور همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در حال حاضر این قطعات به کشور وارد می‌شوند و با توجه به مذاکرات اخیر این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های هواپیمایی مختلف قراردادهایی را بسته‌اند و سفارشات لازم صورت گرفته و براساس اطلاعات موجود، تعدادی از این قطعات وارد کشور شده و تعدادی هم در حال رسیدن هستند.

طبق اعلام جهانگیریان در حال حاضر 251 هواپیما در ناوگان هوایی کشور وجود دارد که با توجه به محدودیت‌های موجود در حوزه تعمیر و دریافت قطعات، 108 فروند آن زمین‌گیر هستند که امکان پرواز ندارند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات هسته‌ای اخیرا در بین شرکت‌های هواپیمایی امید زیادی را آفریده است؛ در توافق اولیه هسته‌ای بنا شد امکان صادرات قطعات هواپیما به ایران بار دیگر به وجود آید و در چند ماه گذشته مذاکرات بسیاری برای ورود سازندگان قطعات به ایران باز شده است.

چندی پیش نیز خوشنویسان، معاون امور بازرگانی شرکت هما ابراز امیدواری کرد با نتیجه‌بخش شدن مذاکرات، امکان تبادل قطعات به وجود آید و مشکل ناوگان زمین‌گیر این شرکت برطرف شود.

همچنین بهمن‌ماه سال گذشته بود که وی از درخواست تسهیلات 400 میلیون دلار ی به صندوق توسعه خبر داده و گفته بود: شرکت‌های هواپیمایی برای ورود قطعات درخواست تسهیلات داده‌اند.