کدخبر: ۱۰۲۲۲۸ لینک کوتاه

در ماه ژوئن ۲۰۱۴

واردات نفت کره جنوبی از ایران ۲ برابر شد

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه ژوئن نسبت به ماه پیش از آن ۱۱۲.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۴۷ هزار و ۶۷۶ بشکه در روز رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آمارهای منتشره از سوی گمرک کره جنوبی نشان داد که واردات نفت سئول از ایران در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد داشته است.

بر اساس اطلاعات اولیه گمرک کره جنوبی، این کشور در ماه گذشته میلادی 604 هزار و 402 تن نفت معادل 147 هزار و 676 بشکه نفت در روز از ایران خریده است که این میزان از 565 هزار و 444 تن واردات نفتی سئول از ایران در مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

به نوشته این گزارش، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه ژوئن نسبت به ماه پیش از آن (می) 112.5 درصد افزایش داشته است؛ سئول در ماه می 284.327 تن نفت از ایران وارد کرده است.

واردات نفت کره جنوبی از ایران در نیمه نخست 2014 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد کاهش یافته است. سئول در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن امسال روزانه 126 هزار و 145 بشکه نفت از ایران نفت خریده است؛ این کشور در مدت مشابه سال گذشته 141 هزار و 839 بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده است.

همچنین واردات نفت کره جنوبی از ایران در بازه 6 ماهه نسبت به مجموع واردات نفت این کشور از ایران در سال گذشته 6 درصد کمتر است. سئول به طور متوسط در سال گذشته روزانه 134 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است.

واردات نفت کره جنوبی از ایران ماه به ماه متناوب است چراکه یکی از 2 پالایشگاه این کشور، معمولا هر دو ماه یک بار از ایران نفت وارد می‌کند.

بر اساس اطلاعات گمرک کره جنوبی، سئول مجموعا در ماه ژوئن 9.8 میلیون تن معادل 2.4 میلین بشکه در روز نفت وارد کرده است که از 10.4 میلیون تن واردات نفت این کشور در ژوئن 2013 کمتر است.