کدخبر: ۱۰۲۲۴۹ لینک کوتاه

ثبات نسبی قیمت نفت

قیمت نفت خام برنت که در روزهای گذشته روند کاهشی خود را حفظ کرده بود، در دو روز گذشته روی نرخ ۱۰۶ دلار ثابت ماند و تنها نوسانات اندکی را تجربه کرد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، آن طور که سایت بلومبرگ گزارش داده، قیمت نفت خام امروز به 106 دلار رسیده که نسبت به روزهای گذشته تغییر چندانی نداشته است.

در همین میان، قیمت نفت دبلیو‌تی‌آی نیز با  حفظ همان روند کاهشی به 100 دلار رسیده است. هرچند که این نرخ نیز مانند نفت خام برنت، با کاهش اندکی همراه بوده و روی عدد چند روز قبل، ثابت مانده است.

قیمت نفت در هفته‌های گذشته با تداوم یک روند کاهشی، از 111 به 106 دلار رسیده بود. همزمان، قیمت سبد نفتی اوپک نیز در این مدت، کاهش یافته بود. اوپک همزمان با ارائه گزارش ماهانه خود، اعلام کرده بود سهم این سازمان از بازار جهانی نفت در سال 2015 کاهش می‌یابد، زیرا تولید عظیم نفت سنگین در آمریکا، سهم کمی به اوپک از افزایش تقاضای جهانی نفت می‌دهد.

در همین حال،  ایسنا امروز گزارش داده که درگیری‌ها بین گروه‌های رقیب بر سر فرودگاه طرابلس لیبی و درگیری‌ها در شرق این کشور برنامه‌ریزی‌ها برای بازگشایی دو پایانه صادرات نفت لیبی را مبهم کرده است. طبق این گزارش، این دو پایانه حدود 500 هزار بشکه در روز به ظرفیت صادرات نفت لیبی می‌افزایند. این کشور در حال حاضر روزانه حدود 350 هزار بشکه نفت صادر  می‌کند.