کدخبر: ۱۰۲۳۷۸ لینک کوتاه

اعلام ۲۱۵ اولویت سرمایه گذاری صنعتی کشور

وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۱۵ اولویت سرمایه گذاری صنعتی و معدنی سال جاری را در کشور در یک فهرست ۱۵ گانه اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، این اولویت‌ها به تفکیک گروه‌های صنعتی و معدنی اعلام شده است.

بر این اساس اولویت‌های سرمایه‌گذاری در سال جاری به طور کلی شامل 215 مورد است که در بخش های اکتشاف چهار مورد ، استخراج دو مورد، فلزات و مصنوعات فلزی 21 مورد ، کانی غیر فلزی 37 مورد ، پتروشیمی 19 مورد ، شیمیایی شش مورد ، پلیمری 20 مورد ، سلولوزی 15 مورد ، غذایی پنج مورد ، دارویی هفت مورد ، نساجی و پوشاک 11 مورد ، برق و الکترونیک پنج مورد ، ماشین‌سازی و تجهیزات 13 مورد، تجهیزات پزشکی 34 مورد و خودرو و نیرو محرکه 15 مورد اعلام شده است.

این گزارش می‌افزاید که علاوه بر رشته فعالیت‌های اعلامی ، توسعه واحدهای موجود که تولید آنها به میزان بیش از 85 درصد ظرفیت اسمی بوده و نیز بیش از 30 درصد محصولات خود را صادر کرده‌اند نیز در اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می‌شوند.

بنابراین گزارش، منظور از اولویت‌گذاری به رشته فعالیت‌های مندرج در فهرست اعلامی ، پشتیبانی و حمایت‌های بخشی حوزه اختیار این وزارت و پیشنهاد درخواست پشتیبانی توسط سایر دستگاه‌هاست.

همچنین برای اطلاع از گروه‌ها، حوزه ها و جزییات بیشتر اولویتهای سرمایهگذاری پورتال این وزارتخانه به آدرس : www.mimt.gov.ir در دسترس مراجعهکنندگان است.
براساس این گزارش، علاقمندان سرمایه‌گذاری در کشور می‌توانند جهت گذراندن فرآیند سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی به درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت  یا سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان‌های کل کشور و برای برخی رشته فعالیت‌های مهم به حوزه ستادی وزارت مراجعه و مراحل کار را بگذرانند.