کدخبر: ۱۰۲۴۳۴ لینک کوتاه

احتمال استفاده دوباره از بنزین آلوده

در حالی که پیش از این وزیر نفت از توقف تولید بنزین در واحد های پتروشیمی خبر داده بود، برخی خبرها حاکی از آن است که خط تولید بنزین پتروشیمی باقی خواهد ماند.

به گزارش اقتصادنیوز، پس از آنکه اسناد بسیاری در خصوص آلودگی بنزین پتروشیمی‌ها منتشر شده بود، پرونده تولید این نوع بنزین به مجلس رفت تا نمایندگان مجلس با دریافت اسنادی از دولت، به بررسی این مسئله بپردازند.

کمی بعد یکی از نمایندگان مجلس مسئله آلوده بودن بنزین داخلی را تایید کرد. همزمان، مسئله توقف تولید بنزین پتروشیمی بارها از سوی وزیر نفت اعلام شد. بیژن زنگنه هر بار عنوان می‌کرد توزیع بنزین پتروشیمی‌ها متوقف شده و دیگر این نوع بنزین مصرف نمی‌شود.

همزمان،‌ شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که در سال جاری تعداد روزهایی که هوای تهران سالم بوده بیشتر شده است. بازه‌ای که این شرکت به بررسی هوای تهران پرداخته، مربوط به زمانی است که توزیع بنزین آلوده متوقف شده بود.

با این حال، سخنگوی کمیسیون انرژی در گفت‌وگویی که با تسنیم داشته عنوان کرده است که خط تولید بنزین پتروشیمی به جای خود باقی خواهد ماند تا اگر نیاز شد و تحریم‌ها شدت گرفت دوباره از آن استفاده شود.

این در حالی است که پیش از این بسیاری از مسئولان وزارت نفت تاکید کرده بودند که تولید و توزیع بنزین پتروشیمی متوقف شده است. در چنین شرایطی بسیاری از کارشناسان معتقدند که احتمال استفاده دوباره از بنزین آلوده‌ تولید داخل وجود دارد.