کدخبر: ۱۰۲۴۴۹ لینک کوتاه

بررسی قیمت نفت در هفته اخیر نشان داد:

قیمت نفت روی خط ثبات

بررسی نوسانات قیمت نفت در یک هفته گذشته نشان می دهد که نوسانات از روند کاهشی هفته های قبل به ثبات رسیده و در طول یک هفته منتهی به سوم مرداد ماه، همچنان در نرخ ۱۰۷ دلار باقی مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت نفت خام در هفته‌های گذشته روند کاهشی خود را از 111 دلار آغاز و به 106 دلار رسیده بود. در همین حال، بررسی قیمت نفت دبلیو‌تی‌آی نیز همین روند کاهشی را نشان می‌دهد.

هرچند که قیمت نفت دبلیو‌تی‌آی در روزهای گذشته روند کاهشی و ثباتی که در اواخر هفته گذشته داشت را به روند افزایشی تبدیل کرد. بر همین اساس این قیمت از 101 دلار در اواسط هفته به 102 دلار در آخرین روز هفته رسید.

در این میان، قیمت سبد نفتی اوپک نیز بدون تغییر نسبت به یک هفته گذشته کماکان در نرخ 105 دلار در هر بشکه ایستاده است. هرچند که در این نرخ نیز نوسانات اندکی دیده می‌شود اما می‌توان گفت که آخرین نرخی که کمتر از 105 دلار عنوان شده بود مربوط به یک هفته قبل بوده است.

از سوی دیگر نیز، درگیری‌های هفته‌های گذشته گروه داعش در عراق این احتمال را افزایش می‌داد که قیمت نفت با روند متفاوتی روبرو شود، چرا که خبرهای مختلفی در خصوص فروش نفت از سوی داعش مطرح شده بود.