کدخبر: ۱۰۲۵۱۴ لینک کوتاه

در گفت وگو با اقتصادنیوز عنوان شد:

وعده ۳ هزار میلیاردی نفتی دولت

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از وعده دولت برای ارائه تسهیلات سه هزار میلیارد تومانی جهت ساخت تجهیزات نفتی خبر داد.

 رضا پدیدار در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز»، با اشاره به جلسه‌ای که چندی قبل میان اعضای انجمن سازندگان تجهیزات نفت و شرکت کالای نفت برگزار شده بود، گفت: دولت وعده‌ اختصاص سه هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت تجهیزات نفت را داده  است، هرچند که این شبهه وجود دارد که ممکن است این تسهیلات به بخش‌های دولتی ارائه شود.

وی تاکید کرد: منابع مورد نیاز برای ارائه این تسهیلات از صندوق شکوفایی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برخی دیگر از منابع دولتی خواهد بود و طبق تاکید معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، این تسهیلات باید به صورت 100 درصد به بخش خصوصی واقعی اختصاص یابد.

به اعتقاد پدیدار، این احتمال وجود دارد که کل این منابع به بخش‌های  خصولتی اختصاص یابد، چرا که در جلسه اخیر، صحبت از همکاری با مپنا مطرح شد و این در حالی است که بخش خصوصی توان رقابت با این مجموعه را ندارد.

وی در عین حال توضیح داد که دولت اعلام کرده که هزار میلیارد تومان از مجموع تسهیلات وعده داده شده  در شرایط فعلی، قابل ارائه از سوی دولت است، هرچند که به گفته‌ پدیدار، حجم تسهیلات وعده داده شده از سوی دولت قدری زیاد و غیرممکن به نظر می‌رسد.

صحبت‌های پدیدار در حالی است که چندی پیش رکن‌الدین جوادی، مدیر عامل شرکت ملی نفت عنوان کرده بود که کالاهای 10 گانه براساس نیاز و تقاضای صنعت نفت توسط سازندگان داخلی تولید می‌شوند.

برهمین اساس هم بود که هم‌اندیشی‌ با همین عنوان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران و سازندگان داخلی تشکیل شده بود تا بخشی از نیاز داخل به تجهیزات نفت از سوی سازندگان داخلی تامین شود.